اشک آتش

از اسلام ناب آمریکایی بیزارم!از ادعای برتری هویج بر بسیج!از اسلام بی خطر بیزارم...از اسلام آسه برو آسه بیا...اسلام پاستوریزه...اسلام عبدالملک مروان...اسلام بنی امیه و بنی العباس...اسلام شیوخ منطقه!!...اسلام پر عافیت و بی عاقبت...
----------------------------------------------------------------------------------
باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی
با چهره خونین سوی حسین رفتن
زیبا بود اینسان معراج انسانی

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات
 • ۲۹ دی ۰۱، ۲۰:۴۶ - م ج الف
  متشکر

۳۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

ضرب و شتم یک بسیجی در بابل

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۵، ۱۲:۰۳ ب.ظ

سید علی رضا عباسی از فعالین عرصه انقلاب و مدیر مزرعه گل در شهرستان بابل، توسط اراذل و اوباش مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

چند شب پیش در حوالی چهارراه دانش بابل، چند نفر از اوباش در حالی که قصد مزاحمت برای دو نفر از بانوان رهگذر را داشتند، پس از دخالت و منع این بسیجی ناهی از منکر، با حمله به او ضمن آسیب رساندن به خودروی شخصی وی، او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

لازم به ذکر است اوباش مذکور که از وضعیت عادی برخوردار نبودند، دقایقی بعد توسط مأموران نیروی انتظامی دستگیر و بازداشت شدند. امید است با برخورد قاطع قضایی با اوباش و مزاحمین نوامیس که درصدد خدشه دار نمودن امنیت جامعه اسلامی هستند دیگر شاهد وقوع چنین حوادث تلخی نباشیم.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

فروش فوری منزل در جوار بین الحرمین

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۵، ۰۵:۰۹ ب.ظ

فروش فوری منزل در جوار بین الحرمین

واحد مسکونی مجهز به امکانات مادی و معنوی، قابل تغییر کاربری و تبدیل به باغ یا قصر و ... در شاهراه آسمانی نجف به کربلا پیش فروش می شود.

برای اطلاع بیشتر می توانید با

ستاد پیاده روی اربعین حسینی، راهیان کربلا مازندران، تماس گرفته و جهت پذیرایی از زوار اباعبدالله علیه السلام در حد بضاعت خود سرمایه گذاری نمایید.

-۰۱۱۳۲۳۳۰۷۷۱-۰۱۱۳۲۳۳۲۷۷۹

متراژ تحویلی ملک به میزان اخلاص خریدار بستگی داشته و به لطف و عنایت الهی در اسرع وقت در بهشت تحویل خواهد شد.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

بابل، سبزه میدان ولایت!

سیدحمید مشتاقی نیا | شنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۵، ۰۵:۲۹ ب.ظ

مبارزه، از کتاب تاریخ بابل، حذف ناشدنی است. آنانی که به اقتضای بی هویتی شان، هویت تازه ای برای دارلمؤمنین جعل می کنند، بدانند، شهر سعیدالعلماء تا ابد پایگاه جهاد با فتنه های اعتقادی، فرهنگی و سیاسی خواهد بود.

حکم تاریخی سعیدالعلمای بارفروش در جهاد با دین فروشی، جلوه ای از دلدادگی امت علوی در تبعیت از مقام ولایت فقیه است که نه آن روز، نه امروز و نه فردا به مذاق منافقان و فتنه گرانی که غایت آمالشان سرسپردگی و وادادگی به اجانب است، خوش نیامده و نخواهد آمد که اگر چنین بود، می گذاشتند تا امروز، بابل را با ماهیت اصیل و مفاخر حقیقی اش بشناسند. نسل پیشین آنان نیز به زعم خود تلاش نمود تا چراغ ایزدافروز غدیر را در صدر اسلام به ورطه خموشی بکشاند؛ اما فالله خیرالماکرین.

مرقد سعیدالعلمای مجاهد، در شب عید غدیریان، میزبان عالم سعید دیگری خواهد بود از تبار منتظران بهار.

آیت الله قائم مقامی، از آن دست عالمان راستینی است که به عهد ازلی خویش با معبود، استوار مانده است؛ چونان که مولای اهل سعادت در توصیفشان فرمود: "خداوند از علما عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم بارگی ستمگران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند." (خطبه سوم)

دوشنبه شب، دارلمؤمنین بابل، رایحه ای از بهار حقیقی را استشمام خواهد کرد؛ با طعمی از نارنجستان بهشت که عطر ناب اندیشه غیرت، جهاد و شهادت را به ارمغان خواهد آورد.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

مسئولان شهر من بخوانند

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۱۱ ق.ظ

بسمه تعالی

مسئولان محترم ادارات و نهادهای دولتی شهرستان بابل با سلام

احتراماً به استحضار می رساند بنا بر اطلاع واصله، یکی از دبیران بازنشسته این شهرستان که از بسیجیان و جانبازان دفاع مقدس بوده چند روز پیش در جوار عقیله بنی هاشم، شهد شهادت نوشیده و امروز سومین روز عروج ایشان محسوب می شود.

از آن جا که بی تفاوتی شما نسبت به این خبر را حمل بر بی اطلاعی شما نهاده ایم، مراتب جهت اندکی تکان دادن هیکل مبارکتان – ولو محض ریا – جهت ادای دین به ساحت شهدای مدافع حرم و دستکم صدور یک پیام تبریک و تسلیت به عرض می رسد. باشد که از خواب غفلت بیدار شوید.

والسلام علی من اتبع الهدی. سید حمید مشتاقی نیا 26/6/95

 • سیدحمید مشتاقی نیا

ادعا منهای عمل؟!

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۱۱ ق.ظ

کسی که امر به معروف کند و خود آن عمل را انجام ندهد، مشمول لعنت خدا می‌شود. (بخشی از خطبه ۸۳ نهج البلاغه)

"وقتی کسی را از منکرات نهی می‌کنید - مثلاً ظلم کردن، تعرض کردن، تجاوز به دیگران، اموال عمومی را حیف و میل کردن، دست درازی به نوامیس مردم، غیبت کردن، دروغ گفتن، نمّامی کردن، توطئه کردن، علیه نظام اسلامی کار کردن، با دشمن اسلام همکاری کردن - وقتی که در دل شما نسبت به این کارها بغض وجود داشته باشد، این نهی، یک نهی صادقانه است.

 اگر خدای نکرده دل با زبان همراه نباشد، آن‌گاه انسان مشمول این جمله می‌شود که «لعن اللَّه الامرین بالمعروف التّارکین له». کسی که مردم را به نیکی امر می‌کند، اما خود او به آن عمل نمی‌کند؛ مردم را از بدی نهی می‌کند، اما خود او همان بدی را مرتکب می‌شود؛ چنین شخصی مشمول لعنت خدا می‌شود و سرنوشت بسیار خطرناکی خواهد داشت". ۱۳۷۹/۰۹/۲۵ مقام معظم رهبری

 • سیدحمید مشتاقی نیا

یک سوال شهری

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۵، ۰۵:۰۷ ب.ظ

من توی بابل نیستم. یک ماه پیش دوستان فرهنگی شهرداری بعد از نصب بنر معرفی تاریخچه چهارراه شهدای بابل (که البته در عرض دو روز به دلیل تحریف تاریخ، حذف و اصلاح گردید) مدعی شدن که قراره به زودی در همه محله های قدیمی سطح شهر، بنر یا تابلویی برای معرفی پیشنیه تاریخی نصب بشه. ممنون میشم اگه تحقق این وعده رو دیدین بنده رو هم مطلع بفرمایین

 • سیدحمید مشتاقی نیا

از مینو خالقی تا محمد حسین منصف

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۳۸ ب.ظ

یک- مینو خالقی نماینده چندم مردم اصفهان، بعد از اعلام نتایج قطعی آرا، توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

"بعضی" ها گفتند: این حکم شورای نگهبان، خاستگاه حقوقی نداشته و بی اعتنایی به نظر مردم است.

شورای نگهبان توضیح داد که احراز صلاحیت بدوی این نماینده بر عهده ما بود و نظر جدید شورا در واقع اصلاح نظر و تأیید قبلی است. به عبارت دیگر مشروعیت حضور این نماینده در مجلس، منوط به تأیید اعضای شورای نگهبان بود که اکنون کاشف به عمل آمده که تأیید مشروعیت اولیه وی، از مبنای صحیح برخوردار نبوده است.

دو- چند روزی است که عضویت محمد حسین منصف نماینده آزاده و عدالتخواه مردم بابل در شورای شهر از سوی نهادهای دولتی به حالت تعلیق درآمده است. نهادی که حکم تعلیق این نماینده را صادر کرد و به عبارت دیگر در آرا و نظر مردم تصرّف نمود، ابداً همان نهاد یا مرکزی نیست که صلاحیت اولیه این عضو شورا را تأیید کرده است.

آن "بعضی" ها الان صدایشان در نمی آید. وقتی یک شهروند منتقد دولت – به هر دلیل - از حقی محروم شود دیگر نه آرای مردم شأنیتی دارد و نه تصرف در نظر ملت نیازمند خاستگاهی مشروع است!

این تصویری واقعی از مدعیان اعتدال یا اصلاح طلبی است که وقتی نتیجه انتخابات به مذاقشان خوش نیاید، محکم به زیر میز کوبیده و برگزار کنندگان انتخابات را متهم به تقلب می کنند؛ اما اگر نتیجه دلخواهشان به دست آمد یادشان می رود این بار هم انتخابات توسط همان برگزارکنندگانی اجرا گردیده که تا کنون مورد اتهام حضرات مدعی قرار داشتند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

پیرامون عزل منصف

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۳۱ ب.ظ

دیروز (صبح عید)، یکی از اعضای محترم شورای شهر تماس گرفت و حدود یک ساعتی صحبت کرد. توضیحاتی درباره وضعیت و عملکرد منصف تو شورا داشت. حرفاش برام تازه نبود. گفتم ما هم به حسین انتقاد داریم اما حرفمون چیز دیگه س.

اسم یه بابایی رو بردم گفتم این بهتره یا منصف؟ گفت نه اون که مشکل داشت و نماینده سابق شهر ریش گرو گذاشت الان اینجاست. گفتم فلانی چطور؟ گفت نه اونم که حاشیه هاش ناجوره و خدا بهش رحم کنه و ...

گفتم حرف مام همینه. اگه قراره شورا واسه همچین آدمایی که به قول شما بدتر از منصفن جا داشته باشه نشون میده که حذف حسین لزوما ریشه قانونی و دلسوزانه نداره و باید علت و انگیزه رو جای دیگه جستجو کرد.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

دو خیابان بابل به نام دو شهید مدافع حرم

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۲۸ ب.ظ

یکی از مسئولان عالی رتبه شهری که نخواست نامش فاش بشود اعلام کرد: به زودی دو خیابان در بابل به نام دو شهید مدافع حرم این شهر نامگذاری خواهد شد. وی در ادامه توضیح داد: همان طور که شهرداری قائمشهر بلافاصله بعد از شهادت یکی از جوانان این شهر در سوریه نام یکی از محل های پرتردد این شهر را به اسم او تغییر داد در بابل نیز که مسئولین اعتقاد راسخی به راه شهدای مدافع حرم و نقش آنان در حفظ امنیت ملی کشورمان دارند قرار است به اقدام مشابهی دست زده شود. از نظر شهرداری بابل هیچ الگویی بالاتر از شهدا برای جوانان وجود ندارد و این نهاد ضمن احترام به شخصیت مرحوم هادی نوروزی که صرفاً یک ورزشکار موفق بود، مقام دنیایی و اخروی شهدا را بالاتر از چهره های دیگر می داند.

این مقام مسئول و مطلع وعده داد به محض راه اندازی و ساخت دو خیابان جدید در بابل، از نام شهدای مظلوم بابلی مدافع حرم برای نامگذاری آن بهره گیری خواهد شد.

توضیح: خبر فوق در شبکه تلگرام دست به دست می چرخد. به نظرم صرفاً یک بازی رسانه ای است. یعنی چه که در صورت ساخت خیابان جدید در بابل اسم شهدای مدافع حرم هم استفاده خواهد شد؟ اما به هر حال این قلم نیز نسبت به رجحان مرحوم نوروزی نسبت به شهدای مدافع حرم در نامگذاری میادین معترض است.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۵۵ ب.ظ

منصف باید به نتیجه ای می رسید که پیش از این بزرگانی چون یزدانی و برهانی در شورای شهر به آن رسیده بودند. چون خودش به این نتیجه نرسید، پس او را به این نتیجه رساندند!

از قدیم گفته اند اجتماع نقیضین محال است. شما نمی توانی هم منصف باشی و هم آزاده، آن وقت موافق جریان آب شنا کنی.

اگر منصف از شورا اخراج نمی شد من در آزادگی مرد شب شکن موصل، به شک می افتادم.

 انتقام از جنگ احزابی که بر ضد حسین منصف به راه انداختند، کار پیچیده ای نیست. فقط یک ضربه نیاز است. بینی عمرو بن عبدود شان را باید به خاک مالید.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

امان از جماعت مصلحت اندیش!

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۵، ۰۶:۱۲ ب.ظ

.... تا چشم هانی به شریح افتاد، فریاد برآورد: ای مسلمانان! این چه وضعی است؟! پس قوم من چه شدند؟! چرا سراغ من نیامدند؟! چرا نمی آیند مرا از این‌جا نجات دهند؟! مگر مرده‌اند؟! شریح قاضی گفت: می خواستم حرفهای هانی را به کسانی که دورِ دارالاماره را گرفته بودند، منعکس کنم. اما افسوس که جاسوس عبیدالله آن‌جا حضور داشت و جرأت نکردم! جرأت نکردم یعنی چه؟ یعنی همین که ما میگوییم ترجیح دنیا بر دین! شاید اگر شریح همین یک کار را انجام می داد، تاریخ عوض می شد. اگر شریح به مردم میگفت که هانی زنده است، اما مجروح در زندان افتاده و عبیدالله قصد دارد او را بکشد، با توجّه به این‌که عبیدالله هنوز قدرت نگرفته بود، آنها می ریختند و هانی را نجات می دادند. با نجات هانی هم قدرت پیدا می کردند، روحیه می یافتند، دارالاماره را محاصره می کردند، عبیدالله را می گرفتند؛ یا می کشتند و یا می فرستادند می رفت. آن گاه کوفه از آنِ امام حسین علیه‌السّلام می شد و دیگر واقعه‌ی کربلا اتّفاق نمی افتاد! اگر واقعه‌ی کربلا اتّفاق نمی افتاد؛ یعنی امام حسین علیه‌السّلام به حکومت می رسید. حکومت حسینی، اگر شش ماه هم طول می کشید برای تاریخ، برکات زیادی داشت. گرچه، بیشتر هم ممکن بود طول بکشد.
یک وقت یک حرکت بجا، تاریخ را نجات می دهد و گاهی یک حرکت نابجا که ناشی از ترس و ضعف و دنیاطلبی و حرص به زنده ماندن است، تاریخ را در ورطه‌ی گمراهی میغلتاند. ای شریح قاضی! چرا وقتی که دیدی هانی در آن وضعیت است، شهادت حق ندادی؟! عیب و نقصِ خواصِ ترجیح دهنده‌ی دنیا بر دین، همین است.

مقام معظم رهبری 20/3/75

 • سیدحمید مشتاقی نیا