اشک آتش

از اسلام ناب آمریکایی بیزارم!از ادعای برتری هویج بر بسیج!از اسلام بی خطر بیزارم...از اسلام آسه برو آسه بیا...اسلام پاستوریزه...اسلام عبدالملک مروان...اسلام بنی امیه و بنی العباس...اسلام شیوخ منطقه!!...اسلام پر عافیت و بی عاقبت...
----------------------------------------------------------------------------------
باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی
با چهره خونین سوی حسین رفتن
زیبا بود اینسان معراج انسانی

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات
 • ۲۹ دی ۰۱، ۲۰:۴۶ - م ج الف
  متشکر

۴۱ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است

خون دل و دل خون

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۳۰ آبان ۱۳۹۳، ۰۴:۲۹ ق.ظ


تیربار دشمن، امان رزمنده‌ها را بریده بود. هر کس داخل کانال می‌رفت، هدف قرار می‌گرفت و شهید می‌شد. بچه‌ها زمین‌گیر شده بودند. تا آن تیربار آن‌جا بود نمی‌شد کاری کرد. اگر رزمنده‌ها پیشروی نمی‌کردند، عملیات با مشکل مواجه می‌شد. شرایط، حساس بود

احمدرضا اسماعیل‌زاده، رو کرد به من و گفت: به نظرت خون دل خوردن آسان‌تر است یا خون دادن؟ ماندم چه بگویم. وسط این اوضاع، منظورش چه بود، خدا می‌دانست!

خودش ادامه داد: به نظر من، خون دادن، آسان‌تر از خون دل خوردن است. الآن اگر نتوانیم کاری کنیم، در آینده باید بنشینیم و خون دل بخوریم.

این را گفت، از جا برخاست و چند نارنجک را با خود برد. احمد که رفت، تیربار دشمن برای همیشه خاموش شد. حالا گره کار باز شده بود، هر چند خودش تا مدت‌ها نتوانست برگردد. پیکر پاکش میهمان ام‌الرصاص شد.

کتاب چهل حماسه

 • سیدحمید مشتاقی نیا

منصف را خدا آزاد کرد

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۳، ۰۴:۳۵ ب.ظ


محمدحسین منصف که در آخرین ساعات اداری روز چهارشنبه گذشته راهی زندان شده بود صبح امروز پنج شنبه آزاد شد.

عضو انقلابی شورای اسلامی شهر بابل پس از آزادی در جمع خبرنگاران و نمایندگان گروه های مردمی که به استقبال او رفته بودند اعلام کرد: من با انتخاب و تصمیم خود از سپردن وثیقه خودداری کردم تا با رفتن به زندان ثابت کنم که در راه مبارزه با تخلفات و قانون شکنی ها از دادگاه و زندان وحشتی ندارم.

وی نحوه برخورد قاضی مهاجری را در این پرونده بسیار خوب و قابل تقدیر دانست.

تشیّع، رئیس دفتر حجت الاسلام ناصری نماینده مردم شریف بابل در مجلس نیز از سوی ایشان با جدّیت پیگیر آزادی منصف بود که جا دارد از اقدام هوشمندانه این نماینده اصولگرای مجلس تشکر کرد.

شواهد امر نشان می دهد که شکایت اخیر از منصف و بازداشت او نقطه عطفی در اتحاد مجموعه نیروهای عدالت طلب شهرستان بابل و ایجاد حساسیت در بدنه نیروهای مذهبی شهر محسوب شده و باعث گردید تا دلایل اعتراض این عضو شورا نسبت به عملکرد شهرداری یک بار دیگر بر سر زبان ها بیفتد. افکار عمومی بی تردید بهترین ناظر برای قضاوت در خصوص این ماجراست.

با خلع سلاح شدن مخالفان منصف، تردیدی نیست که شهرداری بابل به زودی مجبور خواهد شد نسبت به اتهامات و ابهامات مطرح شده در پیشگاه مردم پاسخ گو باشد. 

 • سیدحمید مشتاقی نیا

حمایت تشکل های فرهنگی از حسین منصف

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۳، ۰۲:۰۵ ب.ظ


به دنبال اعلام حمایت انصار حزب الله و جبهه فرهنگی فاطمیون از اقدام عدالتخواهانه عضو منتقد شواری اسلامی شهرستان بابل و تقبیح برخورد سلبی با این آزاده دلاور، جمعی دیگر از تشکل های فرهنگی استان مازندران نیز حمایت خود را از محمد حسین منصف اعلام کردند:

بسم الله الرحمن الرحیم

روح آزادگی هر انسان مسلمانی با الهام از آموزه های مکتب عاشورا، اصل عدالت خواهی را یک تکلیف فردی و اجتماعی دانسته و با لغزش ها و خطاهایی که منافع جامعه دینی را به خطر می اندازند، اندک سازشی نخواهد داشت.

برادر عزیز و آزاده قهرمان شهرستان بابل، محمد حسین منصف تذکراتی را در خصوص یک نهاد خدمات شهری بیان کرد که نخستین وظیفه مسئولان ذی ربط، پاسخ متقن به مطالبات ارزشی ایشان بود.

متأسفانه تا کنون نه تنها پاسخ شایسته ای از سوی متولیان امر نسبت به ادعاهای این عضو بسیجی شورای شهر داده نشد؛ بلکه در اقدامی عجیب شاهد بازداشت او نیز بوده ایم.

تشکل های امضا کننده این نامه ضمن حمایت از محمدحسین منصف که جلوه ای از عمل به تکلیف الهی نهی از منکر علنی را به منصه ظهور رساند، از مسئولان محترم شهرستان بابل تقاضا دارند برای یک بار هم که شده مستندات خود در خصوص ردّ ادعاهای این چهره برجسته فرهنگی را منتشر نمایند.

یادآوری این مهم، ضروری است که پست و منصب دنیا دیر یا زود به اتمام خواهد رسید. آنانی که گمان می کنند از پیچ و خم دنیا با هر حربه ای می توانند عبور کنند دشواری حساب و کتاب قیامت را برای یک لحظه هم که شده مقابل چشمان خود ترسیم نمایند. برگ برنده منزلگاه آخرت در دست کسانی است که این دنیایشان را با صدق و مردانگی و امانت داری سپری کرده باشند.

والعاقبة للمتقین

کانون همبستگی فرزندان شاهد استان مازندران

ستاد مرکزی لاله های زهرایی مازندران

شرکت تعاونی گلزار آلاله شهرستان بابلسر

دبیرخانه شبکه استانی وارثون  

 • سیدحمید مشتاقی نیا

آقای منصف! دوران حاج کاظم آژانس شیشه ای به سر آمد!

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۳، ۱۱:۲۰ ق.ظ


نویسنده آزاده، مفید اسماعیلی مسئول سابق کنگره شهدای استان مازندارن یادداشتی را با موضوع بازداشت حسین منصف نوشته که بسیار جالب و خواندنی است:

درد حسین را من می دانم چیست! حسین منصف، محرّم را دیده و باز هوایی شده است! حسین می خواهد مقابل فرهنگ لیبرالیستی حاکم بر شهرداری ها که با بنیان های فرهنگ دینی در تضاد است قد علم کند. او می خواهد خلاف جریان آب شنا کند.

منصف کسی است که گوشت و پوست و استخوانش با اندیشه دین و فرهنگ عدالت عجین شده است. او سال های سال در مبارزه با طاغوت داخلی و بین المللی، جان خود را در دست گرفته و جور اسارت را نیز با روح آزادگی پیوند داده است.

من شهروند بابل نیستم اما به عنوان یک آزاده و فعال فرهنگی استان که سال های سال در حوزه معارف ایثار و شهادت با حسین منصف همفکر و هم راستا بوده از دغدغه های زلال او خبر دارم.

حسین نمی تواند یک گوشه بایستد و ببیند همان فرهنگی که نسل او برای مبارزه با آن قیام کرده و سختی هایی بی مثال را تحمل نموده، اینک در فراز و نشیب های تاریخ، مرموزانه سر بر آورده و هیمنه پوشالی خود را به رخ ولی نعمتان انقلاب می کشاند.

یاد داستان زندگی ایملیانو زاپاتا افتادم که برای دفاع از حقوق کشاورزان کشور خود قیام کرد و بر ضد ظالمان شورید. وقتی خودش به قدرت رسید به مرور، فرهنگی در عرصه مدیریتی نظام او حاکم شد که دوباره همان معیارهای منسوخ گذشته احیا گردید. زاپاتا وقتی به خودش آمد دید که دارد در مسیر غلط گذشته قدم بر می دارد. از راه اشتباه خود دست کشید و برای اصلاح امور و دفاع از حقوق پابرهنگان، حتی برادرش را به مجازات مرگ رساند.

مولایمان علی علیه السلام نیز در صیانت از بیت المال مسلمین برادرش را از خود رنجاند.

هیهات که منصف بر سر ارزش ها دچار بده و بستان با صاحبان قدرت شود.

امروز اگر آرمان تمدن اسلامی را در افق حاکمیت دین در عرصه اجتماع دنبال می کنیم باید این حقیقت را بدانیم که مقدمه دستیابی به چنین هدف والایی، تحقق نظام و دولت اسلامی است. شهرداری ها باید نسبت خود را با مبانی انقلاب و معارف دین به صراحت روشن کنند.

کسی که می خواهد از آلودگی به مناسبات مکتب شوم لیبرالیسم در امان بماند تنها باید راهی را طی کند که حسین منصف و امثال او در پیش گرفته اند. مخالفت با فضای موجود بر نظام بروکراسی منحوط و به میراث مانده از دوران سیاه طاغوت، نیازمند پرداخت هزینه ای است که حسین منصف، بخشی از آن را تا کنون متحمل شده است. برای آنهایی که مبانی دین و انقلاب را نیاموخته اند حتماً عجیب است که چرا حسین منصف با روال اداری موجود، همراه نمی شود.

به جای آن که اعتراض به بی عدالتی ها را سیاسی جلوه داده و آن را در تعارض با نظام بدانیم فراموش نکنیم که آلودگی ها و زد و بندها و فاصله گرفتن از مدیریت دینی است که سمّ مهلک انقلاب بوده و باعث می شود آبروی نظام اسلامی در جهان به خطر بیفتد. دردمندانه باید اعتراف کرد که امروز گاه شاهد عوض شدن جای هنجارها و ناهنجاری ها هستیم. عده ای گمان می کنند هر کس به میز و جایگاه اداری آنان نقدی وارد کند بر خلاف ارزش ها رفتار کرده است. آنان عده ای را هم که برای حمایت از یک عدالتخواه مظلوم پای در میدان نهاده و به استقبال او در مقابل زندان شهر جمع می شوند مساوی با ارازل و اوباش می دانند!

حرف آخر، کلامی شیوا از مقام معظم رهبری است که در 14 خرداد سال 92 بیان فرمودند:

" هر جائى که مردمان عافیت‌طلب و راحت‌طلب، در وسط میدان مبارزه، جائى براى خود باز نمی کنند و خطرپذیرى نمی کنند، انسانهاى مؤمن و مبارز را به تندى و افراطى‌گرى متهم می کنند. "

مفید اسماعیلی سراجی

 • سیدحمید مشتاقی نیا

خورشید بر شانه های شهر

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۳، ۰۳:۰۲ ق.ظ


جمعه، سی آبان، پیکر مطهر چهار شهید مدافع حرم را تا آستان بانوی آفتاب، حضرت معصومه سلام الله علیها تشییع می کنیم.

ساعت 14:30 مسجد امام حسن عسکری علیه السلام

 • سیدحمید مشتاقی نیا

تجلیل مردمی از یک آزاده جنگ نرم + اخبار تکمیلی

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۳، ۰۶:۳۲ ب.ظ


جبهه فرهنگی فاطمیون به زودی در مراسمی با شکوه از آزاده دو جبهه جنگ سخت و نرم، محمد حسین منصف به پاس ایستادگی و مقاومت در میدان حق طلبی و عدالتخواهی تجلیل خواهد کرد.

حجت الاسلام علیجان زاده با اعلام این خبر افزود: محمدحسین منصف ثابت کرد که راه عدالتخواهی، مسیری هموار و آسان نبوده و یک بسیجی جهادگر و انقلابی در دفاع از حریم عدالت و گوش جان سپردن به ندای ولایت، باید آماده پذیرش هر نوع فشار و سختی حتی از سوی برخی دوستان نیز باشد.

آزاده قهرمان، حسین منصف نشان داد که بسیجی علوی، تکلیف خود را بعد از دفاع مقدس، تمام شده ندانسته و همواره در عرصه حفظ و صیانت از دستاوردهای شکوهمند فرهنگ ایثار و شهادت، ثابت و استوار خواهد ماند.

خاطر نشان می سازد حسین منصف از آزادگان سرافراز دفاع مقدس و عضو شورای اسلامی شهر بابل که به تازگی انتقادهایی را نسبت به بخشی از عملکرد شهرداری این شهر در مجامع عمومی بیان داشته هم اکنون در زندان به سر می برد.


تکمیلی: بر اساس شنیده ها مردم بابل به طور پیامکی از یکدیگر می خواهند تا صبح روز پنج شنبه همه با هم با تلفن های شهرداری بابل تماس گرفته و این پرسش اعتراضی را طرح کنند:

چرا جای پاسخگویی به منصف او را به زندان فرستادید؟!

خبر دیگر این که به احتمال زیاد، جمعی از امت حزب الله و فعالان فرهنگی بابل قصد دارند به زودی تجمعی اعتراضی را در واکنش به شکایت مسوول مالی شهرداری از عضو منتقد شورای شهر، مقابل این اداره برگزار کنند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

حسین منصف بازداشت شد

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۳، ۰۲:۰۸ ب.ظ


دقایقی پیش محمدحسین منصف، رئیس کمیسیون فرهنگی و سخنگوی شورای اسلامی شهر بابل، با شکایت یوسف علیجان نژاد، مسئول امور مالی شهرداری بابل روانه زندان شد.

پیش از این جمعی از مسئولان شهرداری بابل از این عضو شورا شکایت کرده بودند که با وساطت امام جمعه و به منظور حفظ آرامش از پیگیری شکایات خود انصراف دادند.

به نظر می رسد این اقدام مسئول مالی شهرداری، باعث طرح مجدد مسائل اخیر در سطح جامعه و گسترش بازخوردهای آن بشود. 

مجموعه نیروهای عدالتخواه شهرستان بابل با بهره گیری از این فرصت استثنایی باید نهایت اهتمام خویش را برای فرهنگ سازی در راستای مطالبه گری از مسئولان به کار بگیرند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

جبر، داستانی زیبا به قلم نویسنده برجسته مازندرانی

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۳، ۰۹:۵۲ ق.ظ


مرد رو کرد به علی و در حالی که دندان‌هایش را روی هم می‌فشرد، گفت:

ـ پسر جواد، جوابی به من بده که قانع شوم؛ سوال مرا با سوال مقابله نکن. اگر استنباط تو بر نظر من غالب شود، من به تو ایمان می‌آورم و تا نفس دارم مرید و پیرو تو خواهم شد.

متوکل همین که جملات آخر مرد را شنید، روی تخت خود جا‌به‌جا شد و نگاه تندی به او کرد.

مرد سر چرخاند و وقتی نگاه او به نگاه متوکل گره خورد، یخ کرد؛ گویی که در کوران گرما آب سردی روی تنش ریخته باشند، سر تا پای بدنش خیس عرق شد.

علی نگاهی به او انداخت و برای ثانیه‌هایی متوکل را هم از زیر نگاهش گذراند. سپس نفسی تازه کرد و به مرد گفت:

ـ بگو، سوالت را بگو.

مرد که نفسش در سینه حبس شده بود، مثل آدم‌های کور که وقتی با کسی حرف می‌زنند جای دیگری را نگاه می‌کنند و شبیه کسانی که از هول و هراس دست و پای خود را گُم می‌کنند؛ هی به متوکل نگاه کرد، به در و دیوار نگاه کرد و مِن‌مِن کنان اما به ظاهر مسلط، خواست حرف بزند که علی از جایش برخاست و رفت کنار او، دستش را گرفت و شمرده‌شمرده به او گفت:

ـ مگر تو معتقد نیستی که همه چیز جهان حتی فعل ما از دست ما خارج است و ما هیچ اختیاری در هیچ موردی نداریم و همه چیز به اراده خداست؟ مرد جبری! با آرامش خاطر و محکم به من پاسخ بده، مگر نه این است که تو و آقایت، متوکل، جهان را این‌گونه تحلیل و تصوّر می‌کنید و به آن پای‌بندید؟!

مرد سری چرخاند و نگاهی به متوکل کرد که صورتش از خشم سرخ شده بود و لب‌هایش روی هم بند نمی‌شد، اگرچه در ظاهر به روی خود نمی‌آورد و سعی می‌کرد بر خود مسلط باشد. نگاهش را از متوکل برداشت. سرش را بالا گرفت و صورت علی در قاب چشم‌هایش نقش بست. چند ثانیه‌ای که نگاه او در نگاه علی گره خورد، احساس آرامش کرد. سرفه‌ای گلو صاف کن کرد و با صلابت گفت:

ـ ابن‌الرضا! همین است که می‌گویی؛ با تمام وجود می‌گویم که جبر بر جهان مسلط است و اختیار با وجود اراده‌ حق‌تعالی و فاعل مطلق بودن او، هیچ معنایی ندارد و هر فعلی که ما انجام می‌دهیم، به جبر است و بی‌واسطه از اراده خدا ناشی می‌شود و ما در انجام آن و به فعلیت رسیدنش دخالتی نداریم؛ همین.

سپس روی مبل خود جا‌به‌جا شد و با اطمینان خودش را به عقب کشید و به پشتی آن تکیه داد.

علی دستش را روی شانه مرد گذاشت و به گرمی شانه‌اش را فشرد و گفت:

ـ پس به خاطر حرفی که زدی و گفتی اگر قانع شدی مرید و پیرو من خواهی شد؛ از حضرت خلیفه بیم نداشته باش و دست و پایت را گم نکن و خوف به دل راه نده، چراکه حرف تو به جبر بود و خشم خلیفه هم به اختیار او نبود. برای حرفی که به اختیار نبود، چرا خشم و برای خشمی که به اختیار نیست چرا ترس؟!

علی وقتی حرف‌هایش را تمام کرد، یک‌بار دیگر شانه مرد را به گرمی فشرد و به قصد بیرون رفتن از سرسرا قدم برداشت.

مرد در خودش فرو رفت و برای ثانیه‌هایی روی آخرین جملات علی دقیق شد. هنوز علی از درِ سرسرا بیرون نرفته بود که مرد به تندی از جایش برخاست و صدا زد:

ـ ابن‌الرضا!

علی دست بر دستگیره در، ایستاد؛ برگشت و به مرد نگاه کرد و منتظر ادامه حرفش شد.

خلیفه [متوکل]، غرشی بی‌صدا کرد و در تختش جابه‌جا شد. مرد وقتی متوجه خلیفه شد، در تردید افتاد. نگاهی به علی کرد، نگاهی هم به خلیفه. یک آن تصمیم گرفت به طرف علی قدم بردارد ولی انگار پایش را به کف سرسرا میخ کرده بودند. لحظاتی به سکوت و نگاه کردن گذشت. گویی مرد در درون خودش دست و پا می‌زد تا خودش را از کف سرسرا و نگاه متوکل برهاند؛ اما نشد. نفسی از سر حسرت بیرون داد و با اکراه خودش را روی مبل رها کرد و سر به زیر انداخت.

ابراهیم باقری حمیدآبادی

 • سیدحمید مشتاقی نیا

ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد شهرداری

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۳، ۰۵:۴۴ ق.ظ

عضو انقلابی شورای اسلامی شهر بابل طی نامه ای رسمی خطاب به رئیس و اعضای شورای این شهر خواستار تصویب قوانینی برای برخورد با تخلفات احتمالی شهرداری و نظارت بیشتر در خدمت رسانی به مردم گردید. پیشنهادات این عضو شورای شهر می تواند راهکاری برای اصلاح فعالیت های مجموعه شهرداری ها در سراسر نقاط کشور باشد. واکنش مثبت یا منفی اعضای محترم شورای شهر بابل نسبت به این تقاضای قانونی، معیاری برای قضاوت شهروندان در خصوص میزان سلامت و رویکرد اصلاحی این شورا تلقی خواهد شد: • سیدحمید مشتاقی نیا

آیا عضو منتقد شورا با شهردار آشتی کرد؟!

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۳، ۱۱:۲۸ ب.ظ


عدم حضور نمایندگان شهرداری بابل در مناظره با محمدحسین منصف، عضو منتقد شورای اسلامی که به رغم وعده های قبلی رخ داد چندان با موازین اخلاقی سازگار نبود و لااقل از باب احترام به شعور و شخصیت مخاطب، لازم بود شهرداری بابت لغو یک جانبه این مناظره از مردم شهر بابل عذرخواهی کند.

ساعتی قبل، تیتر دو پهلویی هم در بعضی رسانه ها منتشر شد که حکایت از آشتی حسین منصف با شهردار بابل داشت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بابل در گفتگو با اشک آتش ضمن تأیید اصل خبر مربوط به نشست دوستانه با شهردار برای بررسی اختلافات موجود، تأکید کرد که از موضع خود برای برخورد با تخلفات شهرداری کوتاه نیامده است.

محمد حسین منصف در توصیح بیشتر سخنان خود افزود: از اساس قهری بین من و شهردار اتفاق نیفتاده بود که حالا لازم باشد بین ما آشتی برقرار شود. اگر قرار بود انتقادات مستند من به شهرداری با یک روبوسی حل شود که نیازی به تحمل هزینه هایی چون مواجهه با فشارهای روانی و تخریبی و تهدید از سوی برخی اصحاب قدرت و حضور در دادگاه و ... نبود!

عضو ارزشی شورای شهر، حاصل نشست خصوصی و صمیمانه خود با شهردار را اثبات عدم دخالت کدورت ها و حب و بغض های شخصی در میدان حق طلبی و عدالت خواهی دانست و تأکید کرد به دعوت از مسئولان شهرداری برای شرکت در مناظره یکشنبه آتی در محل شورای شهر همچنان ملتزم بوده و از شهردار محترم می خواهد تا با تأسی از آموزه های مکتب علوی نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد.

محمد حسین منصف، اجرای سه شرط را برای احقاق حقوق شهروندان لازم شمرد:

1- تشکیل کمیته ای دائمی برای تحقیق و تفحص از شهرداری و واحدهای تابعه.

2- ضابطه مند شدن استخدام در شهرداری و ممنوعیت استخدام بر مبنای نسبت های قوم و خویشی.

3- بازدید هفتگی شهردار، معاونان خدماتی و عمرانی و اعضای شورای شهر با خودروی دارای آرم شهرداری و در انظار عموم از فعالیت های مرتبط با شهرداری.

منصف تلاش دارد تا این سه پیشنهاد را در قالب مصوبه رسمی شورای شهر بگنجاند. تا ساعاتی بعد محمد حسین منصف شروط پیشنهادی خود را طی نامه ای رسمی به اطلاع مسئولان و مردم شهرستان بابل خواهد رساند.

این توضیح نیز ضروری است که محمد حسین منصف با تشکر از امام جمعه شهرستان بابل، نصیحت های مشفقانه ایشان را عاملی برای انصراف از تکرار مجدد اعتراض میدانی در پیگیری مطالبات عدالتخواهانه خود و اتخاذ روش هایی مانند دعوت به مناظره، سخنرانی و مکاتبه با مسئولان شهرداری دانست.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

تکذیب خبر بازداشت طلبه سیرجانی

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۳، ۱۲:۳۶ ب.ظ


در روزهای اخیر بعضی از رسانه های وابسته به جریانی خاص مدعی شدند که حجت الاسلام علی رضا جهانشاهی در حالی که قصد داشت با پای پیاده از مشهد مقدس به کربلای معلا برود در شهرستان دامغان بازداشت شد و از ادامه حرکت همراهان او جلوگیری به عمل آمد.

این خبر از اساس کذب است. کاروان از خراسان تا فلسطین هم اکنون به تهران رسیده و آماده حرکت به سمت مرزهای غربی کشور است.

البته ظاهراً در شهر سمنان مشکلی از سوی یک مأمور امنیتی برای یکی از اعضای کاروان به وجود آمده بود که به سرعت با عذرخواهی مسئولان این شهر حل شد.

طلاب و روحانیون عدالتخواه قصد دارند تا با حضور در اجتماع عظیم اربعین حسینی، خیل شیعیان و عاشقان اباعبدالله را که از سراسر جهان گرد هم آمده اند با ماهیت استکبار جهانی و صهیونیسیم خون آشام آشنا کنند.

تعدادی از مسئولان و نمایندگان مجلس نیز در زمره حامیان ستاد مردمی آزادی قدس شریف هستند. مجوز این راهپیمایی از سوی وزارت کشور صادر شده است.

توضیحات بیشتر را در پایگاه اطلاع رسانی نهضت عدالتخواهان ولایت مدار بخوانید:

http://yaran57.com/

 • سیدحمید مشتاقی نیا