اشک آتش

از اسلام ناب آمریکایی بیزارم!از ادعای برتری هویج بر بسیج!از اسلام بی خطر بیزارم...از اسلام آسه برو آسه بیا...اسلام پاستوریزه...اسلام عبدالملک مروان...اسلام بنی امیه و بنی العباس...اسلام شیوخ منطقه!!...اسلام پر عافیت و بی عاقبت...
----------------------------------------------------------------------------------
باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی
با چهره خونین سوی حسین رفتن
زیبا بود اینسان معراج انسانی

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۴۳ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

شهید حسین بواس

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۴ ق.ظ

1- تو خیلی از عملیات های مبارزه با اشرار و ضدانقلاب در مناطق مرزی شرکت داشت، چند بار هم رفت سوریه. فیش حقوقی نداشت. اصلاً پاسدار نبود. او یک بسیجی ویژه بود که ماهی ششصد هفتصد هزار تومان بیشتر حقوق نمی گرفت. با این حال، حساب و کتاب مالش را داشت و خمسش را سر وقت پرداخت می کرد. معتقد بود خمس، باعث برکت اموال می شود.

 

 

 

2- آن قدر با محمدجوادش رفیق بود که انگار نه انگار این بچه چهارسال بیشتر ندارد. با او بازی می کرد؛ اما حرف زدنش با او مردانه بود. محمدجواد را که دیده اید در دیدار با رهبری با لباس نظامی، مثل یک مرد پیش آقا ایستاد و سلام نظامی داد. وقتی حسین داشت خداحافظی می کرد به او گفتم: اگر شهید بشوی تکلیف محمدجوادت چه می شود؟ نگاهی کرد و گفت: خدا بزرگ است، محمدجواد هم به زودی مرد می شود.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

خوب، که چی؟!

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۲۰ ق.ظ

#دادستان کل کشور: 

برخی #مقامات یا #فرزندانشان یا وابستگان آنها در #قاچاق سهم دارند!

دوشنبه، ۲۷ آذر ۹۶.


پ ن: خوب بعدش؟!

تا این جای قصه را که ما هم می دانستیم. بعدش قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ ادامه ماجرا می شود داستان همان دختر محروم و مظلوم وزیر که لباس قاچاق وارد کرد، بعد که تخلفش عیان شد سند سازی کرد و همه چیز را قانونی و عادی جلوه داد و جناب معاون اول هم آمد توی چشم ملت زل زد و ژست طلبکار گرفت؟ بعدش آیا آب از آب تکان خورد؟

آیا مسئولان نظارتی قرار است دانسته های مردم را دوباره به خودشان یادآور شوند؟ آیا قرار است مردم به گزارشات مسئولان رسیدگی کنند؟!

 • سیدحمید مشتاقی نیا

سواره و پیاده

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۶ ب.ظ

بسمه تعالی

پرداخت یارانه به مردم از نظر شرع یا حلال است یا حرام.

اگر حرام است، مستقیم و غیر مستقیم ندارد.

اگر حلال است، باز هم مستقیم و غیرمستقیم ندارد.

پس این که بگوییم یارانه، بیت المال است و با پرداخت مستقیم آن مخالفیم بی معنی ست.

فتأمل جیداً

 • سیدحمید مشتاقی نیا

شهید سید سجاد خلیلی

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۲ ق.ظ

1- اهل عکس گرفتن و پز دادن نبود که هیچ، تأکید داشت هیچ کس نفهمد که به سوریه رفته است. می گفت: بگویید رفت مأموریت؛ همین. گفتیم: زیارت حرم حضرت زینب و دفاع از حریم ایشان که خیلی افتخار دارد. می گفت: دوست ندارم ریا شود، اجرش باشد برای آن دنیا.

2- همان دفعه اول هم با رفتنش مخالفت کردم. گفت: مادرجان! این همه مسجد می روید و روضه حضرت زینب می خوانید، دلتان می آید پسر شما یک گوشه بنشیند و حرم حضرت را ویران کنند؟ حرفش حرف حساب بود.

دفعه دوم از تهران تماس گرفت و گفت که باید بروم. این بار مخالفت مرا که دید زد زیر گریه. به حضرت زینب و حضرت رقیه قسمم داد که راضی باشم. دوستانی که کنارش بودند بعدها تعریف کردند که او اشک می ریخت و می گفت مادرم از من ناراحت است. دیگر او را ندیدم که بگویم مگر می شود از این که حاصل عمرم فدایی حضرت زینب شود ناراضی باشم؟ 

 • سیدحمید مشتاقی نیا

بی پرده و صریح با نمایندگان مجمع طلاب بابل

سیدحمید مشتاقی نیا | شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۰ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

نمایندگان محترم طلاب و فضلای شهر بابل حضرات حجج الاسلام گرجیان، حسین زاده و پورحسن سلام علیکم

اگر چه تشکیل مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم می توانست بر مبنای شعارهای طرح شده به عنوان مأمن و ملجأیی برای طرح مطالبات و اندیشه های نوین و سازنده طلاب و روحانیون قرار گرفته و عنصری سرنوشت ساز در سیر تعالی و رشد فعالیت های شهری، استانی، کشوری و جهانی حوزه علمیه تلقی شود؛ اما بنا بر شواهدی می توان ادعا کرد از نگاه طیف گسترده ای از طلاب حوزه علمیه، مجمع نمایندگان طلاب و فضلا، از فلسفه وجودی خود فاصله گرفته و تأثیر چندانی در روند تحصیلی، معیشتی و آرمانی دانش آموختگان مکتب امام صادق علیه السلام نداشته و تبدیل به مجمعی فرمالیته و تزیینی به منظور رفع تکلیف از رسالت مسئولان مربوطه در توجه ظاهری نسبت به صنف طلاب جوان گردیده است.

بالاترین شاهد این مدعا، ریزش شدید و قابل توجه آرای شرکت کنندگان در انتخابات این مجمع است که نشان می دهد درصد بالایی از طلاب و فضلا اعتماد و اعتقاد چندانی به کارکرد این مجمع ندارند.

به رغم وجود این واقعیت تلخ؛ اما باید اذعان داشت که حضور نمایندگان دلسوز و فعال در راستای بهره گیری از ظرفیت این مجمع می تواند منشأ خدماتی برای طلاب و نیز حوزه علمیه محسوب شود که به هر تقدیر ثابت می کند در شرایط فعلی، بودن این مجمع بهتر از نبودن آن است.

با توجه به نزدیک شدن ایام انتخابات مجمع نمایندگان طلاب و پایان این دور از فرصت خدمتگذاری نمایندگان ارجمند، ضمن عرض ارادت و خداقوت به شما عزیزان که به انصاف باید گفت فعالیتی بیشتر و چشمگیرتر از بسیاری از نمایندگان سایر نقاط کشور داشته اید، بدینوسیله از محضر شریفتان درخواست می شود به منظور روشنگری، اطلاع رسانی و رفع بعضی ابهامات، گزارشی را به صورت مجزا در خصوص چهارسال فعالیت خود منتشر نموده و در اختیار طلاب حوزه انتخابیه شهر بابل قرار دهید.

به منظور جامیعت این گزارش پیشنهاد می شود جنبه هایی چون فعالیت های جمعی، فردی، صنفی و شهری را نیز در نگارش آن مدّنظر قرار دهید. همچنین پیشنهاد می شود بنا به توصیه  مقام معظم رهبری خطاب به دولت ها، فهرستی از "کارهای انجام نشده" نمایندگان محترم را نیز منتشر نمایید.

بی شک اطلاع و اشراف طلاب و فضلای محترم شهر بابل در خصوص عملکرد نمایندگانشان در شناخت بیشتر از گستره فعالیت ها و اختیارات نمایندگان و همراهی جهت استفاده از ظرفیت های برزمین مانده و فراموش شده و نیز انتخاب دقیق تر و متعهدانه در انتخابات پیش رو، تأثیری شگرف و غیرقابل انکار خواهد شد.

والسلام علی عبادالله الصالحین

سید حمید مشتاقی نیا 25/09/1396 حوزه علمیه قم  

 • سیدحمید مشتاقی نیا

برای لاله ای پرپر

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۱۳ ب.ظ

مادرش می گفت

کنار تابوت

با مامان کاری نداری پسر؟

دستات کو؟

دست بده به من

دارم میرم

چقدر دستای پینه بسته ی منو می بوسیدی

تا رضایت بگیری برا رفتن

....

بعد ی هو افتاد مادر، کنار تابوت

امروز، معراج شهدا، وداع با پیکر شهید مدافع حرم مهدی قره محمدی

معصومه حیدری

 • سیدحمید مشتاقی نیا

معامله با غیرت

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۲:۲۶ ب.ظ

wr7a_photo_2017-10-13_02-21-16.jpg


نه به شهردار قبلی بابل و نه به سرپرست موقت شهرداری و نه به شهردار فعلی بابل با هیچ زبونی نمیشه فهموند دوچرخه سواری علنی بانوان در معابر شهر مطابق نص فتوای رهبری حرامه و برگزاری چنین همایش هایی با بودجه بیت المال جایز نیست. چرا نمیشه فهموند؟ مساله ساده ست. کسی که متولی برگزاری چنین برنامه های نا درستیه فامیل یکی از بزرگان شهره


http://www.leader.ir/fa/content/16227/%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86


 • سیدحمید مشتاقی نیا

متنی زیبا از علی علیزاده تحلیلگر بی بی سی

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۱۲ ب.ظ

m1s6_photo_2017-10-13_00-51-03.jpg


سال هشتاد ساکن لندن شدم. بلافاصله جنگ افغانستان رخ داد. به جنبش ضدجنگ پیوستم. اما یک سال و نیم بعد اتفاقی افتاد که ذهنیت مرا برای همیشه دگرگون کرد. دولتهای آمریکا و بریتانیا با یقین گفتند حکومت صدام حسین در عراق دارای سلاح‌های کشتار جمعی است که میتواند زیست شهروندان غربی را به خطر بیاندازد. گفتند صدام حسین میتواند موشکهایی با کلاهک شیمیایی و بیولوژیک به درون خاک اروپا شلیک کند. گفتند شهرهای بریتانیا در معرض و تیررس موشکهای شیمیایی صدام است و صدام تنها چهل و پنج دقیقه با حمله به خاک بریتانیا فاصله دارد. 


🔸 تا پیش از آن تحت تاثیر آموزه‌های غربگرایان فکر میکردم جادوگری، رمالی، فالگیری، خرافات، دروغ و ذهنیت اسطوره‌ای و پیشامدرن برای ما شرقیها و خاورمیانه‌ای هاست ولی جلوی چشمهایم اکثریت مردم نیمکره غربی بدون اینکه پرسشگری چندانی کنند یا از حاکمانشان مدرکی جدی بخواهند ناظر نشستند تا به آنها بزرگترین دروغ چند قرن اخیر را بخورانند و اجازه دادند دستهایشان مثل دستان آن حاکمان، آلوده به خون کودکان مظلوم عراقی شود. از آن پس غرب برای من هرگز دیگر غرب نشد. اسطوره غرب برایم شکست. 


🔹  ساعتی پیش نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل دروغی مشابه را تکرار کرده و گفته موشکهای شلیک شده به ریاض مارک و امضای ایرانی داشته است و ساخته کارخانه شهید باقری بوده است.  مطمئنم امشب بی‌بی‌سی و رادیو‌فردا و من‌وتو و صدای امریکا و بقیه ابزار پروپاگاندای غرب ازین موضوع وحشت می‌آفرینند. کارشناس براندازشان خواهد گفت ایران دنبال ایجاد تنش در منطقه است و کارشناس میانه‌رویشان خواهد گفت تندروهای ایران برای تضعیف دولت روحانی چنین کاری را کرده‌اند. این دو کارشناس با یکدیگر جدال میکنند تا کسی نپرسد که ایا اگر ایران بدنبال فرستادن سلاح به یمن بود آن را با آرم و امضا میفرستاد؟ وحشت آفرینی‌ها اما به یک هدف است: اینکه به تدریج عقب نشینی درباره پروژه موشکی ایران را در ذهن افکار عمومی جا بیاندازند. 


🔸  پانزده سال پیش تحت اموزه‌های لیبرالهای ایرانی معتقد به تنش زدایی  فکر میکردم فارغ از جدی بودن یا نبودن دولت آمریکا در تشدید تنش و استفاده از چنین دروغی، ما نباید با دم شیر بازی کنیم و باید آرام بنشینیم.  اما امروز به پاس قدرتمند شدنمان و افزایش توانمان در دفاع از مرزها، میدانم حرفهای نیکی هیلی چیزی بیشتر از بازارگرمی برای فروش سپر ضدموشکی دیگری به سعودیها نیست. امروز به جای گوش کردن به رجزخوانی سیاستمداران به توازن واقعی قوا روی زمین نگاه میکنم. همان توازن قوایی که باعث میشود ترامپ برغم فریادهای به ظاهر قاطعانه‌اش در خردادماه بعد از چند ساعت موشکباران سوریه عقب بنشنید و کاملا سوریه را فراموش کند. سخنان امروز نیکی هیلی را جدی نمیگیرم چرا که میدانم آمریکا امروز از توان دفاعی ما و متحدان منطقه‌ای مان آگاه است.


🔹راه تاریخی درازی آمدیم تا بفهمم تنش زدایی واقعی چیزی نیست جز افزایش توان دفاعی ملتهای غیرسلطه‌جو مثل  ایران که در تاریخ معاصرشان جز دفاع از خود کاری نکرده‌اند. تنها در آن صورت است که ابرقدرتها و دولتهای سلطه‌طلب به صورت پیشگیرانه حتی فکر تنش نظامی را به ذهنشان راه نمیدهند. 


🔸 پانوشت: عکسهای بریده روزنامه‌های سال هشتاد و یک بریتانیاست.

https://www.instagram.com/p/BcsdzSEhB1O/

 • سیدحمید مشتاقی نیا

حواشی دیدار با اژه ای از نگاهی دیگر

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۳ ق.ظ

اصل حضور یک مقام عالی رتبه از هر قوه ای که باشد در جمع مردم و دانشجویان و پاسخ به پرسش های آنها و آشنایی با نظراتشان را باید اقدامی پسندیده و البته ضروری دانست که اقتضای یک نظام مردمی، چیزی جز این نیست. از این رو حضور محسنی اژه ای در جمع دانشجویان شریف، یک حرکت مبارک است هر چند که بعید می دانم استمرار آن را شاهد باشیم.

این که رفتار محسنی اژه ای و پاسخ هایی که بیان کرد گاه در طراز یک مقام روحانی مسئول در نظام مقدسس اسلامی نبود، بحث دیگری است که به اندازه کافی به آن پرداخته شده است.

عدم شناخت کامل آقای محسنی اژه ای و امثال ایشان از محیط های دانشگاهی و مطالباتشان تنها در صورتی قابل رفع است که چنین ارتباطات مستقیم و بی واسطه ای، در طول سال و به مناسبت های مختلف و گاه حتی به صورت غیررسمی ادامه پیدا کند. فقدان چنین نشست هایی است که باعث می شود شاهد واکنش های رادیکالی بعضی دانشجویان انقلابی در معدود دیدارهایی مشابه جلسه اخیز با معاون دستگاه قضا باشیم. دانشجو اگر مطمئن باشد که این نشست ها و گفت و گوها ادامه خواهد داشت انگیزه ای برای بروز رفتارهای شتاب زده و هیجانی نداشته و ترجیح می دهد با بهره گیری از وسعت زمان، در فرصتی مناسب و مغتنم به بیان بخش هایی از نقطه نظرات خود بپردازد. به دانشجو با توجه به سن و سالی که دارد باید حق داد که وقتی احساس می کند ممکن است فرصت دسترسی به یک مسئول را برای همیشه از دست بدهد دچار التهاب شده و در مواجهه با آن مسئول شتاب زده و با پرخاشگری رفتار کند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

تقدیر از خداداد را فراموش نکنید

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۵ ق.ظ

حجر خداداد، مدیری جوان و شهرآشناست که در طول دوبار تصدی جایگاه سرپرستی شهرداری بابل نشان داد با انگیزه و تخصص خود یارای آن را دارد که ظرف مدتی کوتاه، بیش از بعضی سوداگران عرصه سیاست و خادم نماهای شهرت طلب و نامزدهای بالقوه بهارستان، سرباز خط مقدم جبهه خدمت و آبادانی شهر باشد.

اگر چه کم تجربگی و مصلحت اندیشی نا به جای این مدیر خوش آتیه در اعتماد به اقلیتی غوغاسالار و باج ستان -که در نهایت هم به نیش خنجر همین طیف نواخته شد و دوستانش را آزرده خاطر ساخت- را نمی توان نادیده گرفت؛ اما انصاف حکم می کند که از کنار انبوه مجاهدات و خدمات طاقت فرسا و خستگی ناپذیر او به عنوان مدیری جوان و تربیت شده مکتب انقلاب به سادگی عبور نکرده و به حکم لایتغیر من لم یشکرالمخلوق، لم یشکرالخالق، زحمات ماندگار او را ارج بنهیم.

تقدیر از مدیریت توانمند حجر خداداد که فارغ از هیاهو و استخدام قلم فروشان بوقلمون صفت و اغواگر و بدون استمداد از فضاسازی بادکنک های مجازی، جز به کار و خدمت واقعی و غیر تبلیغی نیندیشید، نگاهی حقیقی و اقدامی فرهنگی در راستای تجلیل از استعدادهای دیده نشده جوانان خلاق و متعهد دیار مومنان است.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

همراه کاروان زینبی

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۳۱ ب.ظ

یکی پرسید: بین این همه حسینیه و مسجد و سالن و ... مجبور بودید مراسم یادواره شهدا را ببرید چند کیلومتر آن طرف شهر در بهشت معصومه برگزار کنید؟ فکر زحمت رفت و آمد ما نبودید؟

گفتم: حرفت درست؛ اما

قرار است یک بار این مسیر را طی کنیم، دست در دست بچه هایمان می گذاریم، جمع با صفای دوستان را هم درک می کنیم، به ما خوش آمد می گویند و پذیرایی مان می کنند، بعد با سلام و صلوات و خنده و نشاط، ان شاءالله مراسم را ترک خواهیم کرد.

حالا خودمان را بگذاریم جای خانواده هایی که ماه هاست این مسیر طولانی را هر هفته طی می کنند، پدری نیست که دست بچه هایش را بگیرد، دوست و رفیق و سلام و صلوات و خوش آمد و پذیرایی هم در انتظارشان نیست. اغلب شان در قم غریبند. آن جا که می روند داغشان تازه می شود، تنها مونس آنها سنگ مزار عزیزشان است. بعد با دلی غمگین و چشمانی اشک بار به خانه باز می گردند و انتظار پنج شنبه ای دیگر را می کشند.

ایثار و رشادت و جانبازی شهدای بی ادعای مدافع حرم را که توفیق نبود درک کنیم، لااقل اندکی از رنج و اندوه بازماندگان این شهدای غریب را درک نموده و با آلام جانشان ذره ای همراهی کنیم.

سلامٌ علی قلب الزینب الصبور

 • سیدحمید مشتاقی نیا