اشک آتش

از اسلام ناب آمریکایی بیزارم!از ادعای برتری هویج بر بسیج!از اسلام بی خطر بیزارم...از اسلام آسه برو آسه بیا...اسلام پاستوریزه...اسلام عبدالملک مروان...اسلام بنی امیه و بنی العباس...اسلام شیوخ منطقه!!...اسلام پر عافیت و بی عاقبت...
----------------------------------------------------------------------------------
باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی
با چهره خونین سوی حسین رفتن
زیبا بود اینسان معراج انسانی

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۴۰ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

رجایی فر، یادگار خانطومان

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۳۰ مهر ۱۳۹۵، ۰۷:۴۰ ق.ظ

          کتفش تیر خورد و برگشت. دیدم دوباره هوای اعزام دارد.

گفتم: برادر من! یک بار رفتی، مجروح هم شدی، خدا قبول کند! دینت را ادا کردی. حالا بنشین سر جایت به زن و فرزندانت برس. لااقل این بچه هفت ماهه خیلی به تو نیاز دارد.

گفت: اگر بدانی آن جا با شیعیان چه می کنند تو هم یک لحظه آرام نمی نشینی. یک بار در کوچه های حلب، کودکی را دیدم که سر بریده اند ... آن وقت انتظار داری  بنشینم یک گوشه و به فکر بچه های خودم باشم؟!

 

 

 

2-      کار هر شبمان همین شده بود. به هر کداممان یک جلد قرآن هدیه داده بود. به دخترمان می گفت: تو مدیر قرآن هستی؛ به پسرمان هم می گفت: تو استاد قرآنی!

بعد همه دور هم می نشستیم و قرآن می خواندیم. کم کمش ده آیه بود؛ اما اغلب آن قدر حسّ خوبی پیدا می کردیم که هر شب لااقل یک جزء در جمع کوچک خانوادگی مان تلاوت می شد.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

دولت راستگویان!

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۴۸ ق.ظ

علی جنتی نوشت چون بعضی ها به علما اطلاعات غلط دادند و فعالیت های فرهنگی زمان مدیریت وی را تخریب نمودند از مسند خود "استعفا" می دهد.

نوبخت در گفتگوی تلویزیونی گفت رئیس جمهور با "عزل" وزیر ارشاد دنبال بهبود شرایط فرهنگی کشور است.

به هر فرهنگ لغتی که مراجعه کنید بین دو واژه عزل و استعفا، تفاوت معنایی وجود دارد. این وسط یک نفر دارد دروغ می گوید.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

دسته گلی که امروز توی قم تشییع شد

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۵۹ ب.ظ


جریان این دسته گل رو میدونین چیه؟ امروز همراه پنج شهید مدافع حرم، توی قم تشییع شد. سید حشمت حسین از دلاورای زینبیون پاکستان، وقتی پاش به سوریه رسید، گفت من دیگه خط مقدمو رها نمی کنم. هیچ وقت حتی برای مرخصی هم به عقب نیومد. سید حشمت همیشه توی خط موند و ازش جدا نشد؛ چه موقع حیات ظاهریش، چه وقتی که شهید شد. امروز به یاد پیکر مفقودش این دسته گلو همراه سایر شهدا تو قم تشییع کردن.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

رادمهر، یادگار خانطومان

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۶:۴۹ ب.ظ

 

1-      آخر کسی نفهمید مسئولیتش در سپاه چیست؛ حتی همسرش. می گفتیم: کجا می روی، می گفت: می روم برای خدا.

در جنگ های سی و سه روز یا در حلب، وقتی به دیده بانی می ایستاد، همه چیز را به طور کامل رصد می کرد. جسور و بی صدا به دل دشمن نفوذ می کرد و کارش را انجام می داد.

نه اینها را کسی می دانست و نه آن خیرخواهی های پنهانی اش را.

بعد از شهادت، همسرش هم حاضر به مصاحبه نشد. می گفت: محمود سفارش کرده، نبینم جایی بروی و از من تعریف کنی.

 

 

2-      سه بار برایش درجه تشویقی آمد، نگرفت. ته دلش این بود که کار برای خدا این حرف ها را ندارد. بی هیچ ادعایی می گفت: اگر برای همه بچه های لشکر، تشویقی آمد، چشم؛ من هم می گیرم.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

یک شوخی با شهردار بابل

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۵، ۰۲:۱۱ ب.ظ

غلبه سنت بر مدرنیته یعنی همین که با یک ظرف چهار لیتری، آتش را خاموش کنی و با یک سطل، سیلاب را از شهر بیرون بریزی.

تکنولوژی فقط در رشته عکاسی کاربرد دارد!

 • سیدحمید مشتاقی نیا

نمره بیست به بزرگترین کار فرهنگی شهرداری بابل!

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۳۲ ب.ظ

رفع مشکل آب گرفتگی خیابان ایثار در محدوده محله قدیمی چهارشمع (شنبه) پیش در روزهای اخیر یکی از اخبار خوب و البته مستمر شبکه های تلگرامی مرتبط با شهرستان بابل بوده است.

اگر چه افراط در بازتاب مکرر این خبر و تهیه تصاویر پی در پی از حالت های مختلف فعالیت جناب آقای شهردار، صدای منتقدین را درآورد و باعث شد این رفتار را در روزهای پرتردد منتهی به تاسوعا و عاشورای حسینی، نوعی حرکت تبلیغی صرف معنا نمایند؛ اما واقعیت آن است که بنا بر آموزه های اخلاقی دین، هیچ کس مجاز به تحلیل و قضاوت در خصوص نیّت مومنین نبوده و ظنّ بد، گاه می تواند بسترساز وقوع گناه باشد.

آن چه برای هر شهروندی می تواند مهم و امید بخش محسوب شود، رفع یکی از مشکلات دیرینه شهر توسط مدیریت شهرداری و ارائه نیکوی خدمتی موثر به مردم است که در این خصوص، این قلم نیز قدردانی از همّت جهادی برگرفته از فرهنگ غنی مکتب عاشورا را با آرزوی تداوم آن، بر خود فرضی مسلّم می داند.

در جامعه اسلامی، هر خدمتی که توسط مسئولان امر در راستای وظایف ذاتی شان در حق مردم صورت می گیرد، علاوه بر ادای تکلیف و دین و ذخیره اجر اخروی، باعث تقویت باور عمومی نسبت به صلاحیت نظام دینی می گردد. از این منظر، همه نهادهای اجرایی، اعم از مجموعه های خدماتی یا اقتصادی و سیاسی و ... در گستره حاکمیت دینی، به خودی خود، نهادی فرهنگی محسوب می شوند. نظام اسلامی در همه شئون خود یک نظام مبتنی بر فرهنگ است و هر نوع رفتار مدیران منتسب به نظام، خوب یا بد، در تعیین جایگاه مردمی نظام و میزان مقبولیت آن نقشی اساسی دارد.

از این رو راقم این سطور، ضمن قدردانی نسبت به همه فعالیت های زیرمجموعه های وابسته به شهرداری بابل در دهه محرم، معتقد است ارائه خدماتی مشابه آن چه که در راستای وظیفه ذاتی شهرداری در رفع مشکل کهنه ساکنین محله مذکور صورت گرفت، با توجه به ایجاد خوش بینی در مردم و تقویت نشاط عمومی از وقوع خدمتی بایسته، بزرگترین و بهترین کار فرهنگی شهرداری بابل در این ایام محسوب می شود.

بدیهی است تقسیم وظایف بین نهادها و سازمان ها مستلزم عدم دخالت در امور یک دیگر و پرهیز از موازی کاری است. بر این اساس انتظار می رود واحدهای فرهنگی وابسته به هر مجموعه، ارتقای سطح فرهنگی و اصلاح نگرش های اجتماعی مرتبط با مجموعه ذی ربط را در اولویت نخست وظایف خویش قلمداد نمایند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

بی دقتی در نام گذاری هیئت

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۰۴ ب.ظ

d2bd_photo_2015-10-15_11-00-22.jpg


طرف، حواسش نیست نوشته هیئت عزاداران امیرکبیر. البته من میدونم که منظورش به خیابون امیرکبیر بوده. حالا خوبه یکی بیاد زیرش بنویسه:

امیرکبیر، عزادار نمی خواهد، رهرو می خواهد!

بعضی از اونایی که مدعی بودن عزادار حسینی هستن بعد مدتی یه چیز دیگه از آب دراومدن، وای به اونایی که از همین الان میگن ما عزادار امیرکبیر هستیم!!

 • سیدحمید مشتاقی نیا

به به حاج آقای نایینی!

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۴۸ ق.ظ

wdh_photo_2015-10-15_10-44-12.jpg


من از دادگاه ویژه ای ها خیلی دل خوشی ندارم. به نظرم تا رسیدن این نهاد مهم به نقطه مطلوب هنوز فاصله وجود دارد.

در این بین البته وجود بعضی قضات عادل و دلسوز انقلاب را باید نعمتی ستودنی دانست.

دیشب در یکی از گروه های تلگرامی به طور اتفاقی با تصویر جناب آقای نائینی دادیار شعبه ششم ویژه روحانیت قم مواجه شدم. مطلب منتشر شده، مربوط به گزارش مقتل خوانی این روحانی نجیب و قاضی آخرت نگر در روز عاشورا بود.

برای ایشان و همه بزرگانی که ارزش میزان را بالاتر از میز خود می دانند آروزی توفیق و سربلندی دارم.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

هوای کربلا، 37 درجه بالای صفر!

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۲۱ ب.ظ

سازمان هواشناسی گزارش داد امروز 21 مهرماه 1395 دمای هوا در شهر مقدس کربلا 37 درجه سانتیگراد بود.

سال گذشته در نخستین روزهای ماه محرم، عده ای در فضای مجازی این شبهه را انداختند که چون زمان اصلی وقوع عاشورای 61 هجری در فصل پاییز بود پس همه این حرف هایی که درباره فشار گرما و عطش طاقت فرسای اصحاب و خاندان اباعبدالله عیه السلام می گویند صرفاً ترفند جماعت روضه خوان برای داغ کردن بساط سوگواری است!

امروز دقیقاً عاشورای قمری و شمسی با هم مصادف شده بود. دمای هوای امروز کربلا هم 37 درجه بالای صفر بود.

آدم در فصل زمستان هم تشنه می شود و نیاز به آب پیدا می کند، چه برسد به دمای نزدیک به چهل درجه، آن هم با پوشش سنگین زره و کلاه خود و حمل سلاح های آهنین و تکاپوی مداوم در میدان رزم.

وقتی آب را به روی شما ببندند زمستان هم که باشد گلویتان خشک می شود، چه برسد که در زیر تابش مستقیم خورشید قرار داشته باشید. وقتی آب نباشد مادر دیگر نمی تواند به طفل شش ماهه خود شیر بدهد، حتی اگر در اوج سرما باشد.

امیدوارم مخاطبان شبکه های مجازی، در مواجهه با شبهات شیطنت آمیز، تأمل بیشتری از خود نشان بدهند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

حاجی زاده، یادگار خانطومان

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۰۰ ب.ظ

1-      جنگ، جنگ است. توپ و گلوله این حرف ها سرش نمی شود. جبهه، شهادت و جراحت دارد. باید با این واقعیت ها کنار آمد. ناراحت نباش رضاجان ...

سرش را آورد بالا و نگاهی عمیق به صورتم انداخت:

-          تو فکر کردی من به خاطر شهادت بچه ها ناراحتم؟! نه.

کلاهش را نشانم داد که جای اصابت دو گلوله رویش به چشم می خورد. گفت: شهادت در دو قدمی من قرار نداشت؛ اما لیاقتش را نداشتم.2-      سال های سال عادت داشتم هر روز دعای سلامتی امام زمان(عج) را به نیّت ظهور حضرت قرائت کنم. بعد از شهادت رضا چند روزی حال خوشی نداشتم و این دعا را نخواندم. یکی از اقوام خواب رضا را دید. گفت: به مادرم سلام برسانید و بگویید دعای سلامتی آقا را همیشه قرائت کند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

جمشیدی، یادگار خانطومان

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۵۱ ق.ظ

1-      آرام و قرار نداشت. هر جای شهر کار فرهنگی بود، ردی هم از حضور علی به چشم می خورد. به شهر خودش اکتفا نمی کرد. اهالی بعضی روستاهای سیستان و بلوچستان هم اسم علی جمشیدی را در اردوهای جهادی به خاطر سپرده و مهرش را به دل داشتند.

اتاق خوابش را با سربند و پلاک و تصاویر شهدا و ... تزیین کرده بود. روی دیوار هم جمله ای نوشت که خط و مشی سلوک جهادش را تبیین می کرد: پایان مأموریت بسیجی، شهادت است.

 

2-      بچه بسیجی هایی که دنبال پیام شهدا می گردند به این جمله از وصیتنامه علی جمشیدی، دل بسپرند. علی در وصیت خود عبارتی دارد که بیان آن کار صدها مقاله و سخنرانی تحلیلی و راهبردی را یک جا انجام می دهد. آن جمله این است:

"در اوضاع سیاسی کنونی که نائب بر حق حضرت ولی عصر (عج) رهبرمان امام خامنه ای، علم را بر دوش گرفته و رجال سیاسی، چندان همسو با فرمایشات ایشان عمل نمی کنند بایستی بچه های مذهبی، (هیئتی و مسجدی)، خود را فدا کنند."

 • سیدحمید مشتاقی نیا