اشک آتش

از اسلام ناب آمریکایی بیزارم!از ادعای برتری هویج بر بسیج!از اسلام بی خطر بیزارم...از اسلام آسه برو آسه بیا...اسلام پاستوریزه...اسلام عبدالملک مروان...اسلام بنی امیه و بنی العباس...اسلام شیوخ منطقه!!...اسلام پر عافیت و بی عاقبت...
----------------------------------------------------------------------------------
باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی
با چهره خونین سوی حسین رفتن
زیبا بود اینسان معراج انسانی

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۴۷ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

بودجه های سیاسی!

سیدحمید مشتاقی نیا | شنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۲، ۱۱:۵۶ ق.ظ

43488464522732967965.jpg


دانشگاه امام صادق علیه السلام که یکی از بزرگترین دانشگاه های دینی کشور با سابقه ای مشخص و درخشان تحت اشراف آیت الله مهدوی کنی است امسال فقط سه و نیم میلیارد از لایحه بودجه نود و سه دولت را کسب نموده است. در حالی که سال گذشته مبلغ هفت میلیارد تومان برای این دانشگاه در نظر گرفته شده بود.

نکته جالب این جاست که دولت در لایحه خود همین میزان مبلغ را برای دانشگاه ادیان و مذاهب اختصاص داده است. دانشگاه ادیان و مذاهب بیشتر از انکه شبیه دانشگاه باشد – با توجه به حجم مکان و تعداد دانشجو و ... – به یک موسسه آموزشی شباهت دارد که به هیچ وجه از نظر کمی و کیفی قابل قیاس با دانشگاه امام صادق علیه السلام نیست.

 یکسان بودن بودجه این دو دانشگاه را باید در سلیقه سیاسی بودجه نویسان ردیابی کرد. ادیان و مذاهب دانشگاهی وابسته به حجت الاسلام نواب است که مدتی نیز جولانگاه برخی اساتید فتنه گر حوزه علمیه بود. نواب ریاست پیشین مرکز خدمات حوزه را برعهده داشت که تصویری از دو سه فقره چک اهدایی وی – از بودجه طلاب – به ستاد میرحسین موسوی در سایت 598 و این وبلاگ منتشر گردید. اندکی بعد نواب از سوی مقام معظم رهبری عزل گردید.

یادتان هست پیش از این با استناد به برخی شواهد از رویکردهای افراطی و تمامیت خواه دولت یازدهم این تیتر را انتخاب کردم: اعتدال یعنی کشک؟! حالا مطلب فوق را هم ذیل آن اضافه کنید.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

آینه و خشت خام

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۹ آذر ۱۳۹۲، ۰۹:۳۸ ب.ظ


جرم رئیس جمهور اوکراین فقط تکرار یک جمله است : من به آن چه که از نظر غربی ها "ارزش" تلقی می شود تعهدی ندارم.

به دنبال عدم استقبال دولت اوکراین از انعقاد قرارداد تجاری با آمریکا و تقویت ارتباط این دولت با کشور روسیه، رسانه های زنجیره ای غرب با تمام قوا دست به تبلیغات گسترده برای برگزاری تظاهرات اعتراضی و البته براندازانه در اوکراین زده اند.

هیچ تحلیلگری نیست که نداند ریشه تبلیغات غرب برای برهم زدن حاکمیت دولت قانونی اوکراین چیست.

هفته گذشته اتفاق عجیبی در اوکراین افتاد که بسیار جای تأمل دارد. در خبرها آمده است یک سناتور جنگ طلب آمریکا در اجتماع مخالفان دولت اوکراین در میدان استقلال کیف حضور یافت و به سخنرانی پرداخت! سناتور ماجراجوی آمریکا مخالفان دولت اوکراین را " وطن دوست " لقب داد و بر حمایت ایالات متحده از آنان تأکید نمود!!

روی سخن این قلم درباره ماهیت پلید آمریکا و دشمنی او با ملت های مستقل نیست که در این باره حرف های بسیاری تا کنون زده شده است. من همچنان در بهت اتفاقی هستم که در میدان استقلال شهر کیف رخ داد.

آن چه که هفته گذشته در سفارت یونان در تهران رخ داد  ( اهدای جایزه فرستادگان پارلمان اروپا به دو مجرم خائن وطن دوست! همراه با نقض حاکمیت ملی و بی اعتنایی به قوانین داخلی جمهوری اسلامی مانند کشف حجاب و... ) از نظر منشأ و مبنا شباهت عجیبی با واقعه میدان استقلال (؟!) کیف دارد. این هشدار را جدی بگیرید.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

رد پای شهید

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۹ آذر ۱۳۹۲، ۱۲:۴۳ ب.ظ


از بین همه آیات قرآن، با بعضی آیه ها انس عجیبی داشت. سعی می کرد آنها را زیر لب تکرار کند و به بقیه هم سفارش کند توجه بیشتری به آن آیات داشته باشند.

آیه ای بود که خودش توجه خاصی به آن داشت و علاوه بر اینکه دیگران را به مضمون آن توصیه می کرد، در عمل نیز پای بندی ویژه ای نسبت به محتوای آن نشان می داد.

برای همین بود که هیچ وقت به زرق و برق دنیا دل نبست و غم و شادی جهان را جدی نمی گرفت.

بعد از شهادتش همین آیه را روی سنگ مزارش حک کردند تا هر کس گذرش آن جا افتاد راه شهید را به درستی بشناسد و مسیر زندگی اش را انتخاب کند:

" واعلموا انما الحیوة الدنیا لهوٌ و لعب ... "

این روزها مشغول بازنویسی خاطرات طلبه شهید و عارف والامقام محمد زمان ولی پور هستم. زحمت جمع آوری خاطرات این شهید روستازاده بابلی برعهده آقامصطفی مویدی و اقا مصطفی امیری ارجمند بوده که با این وصف این دو بزرگوار الان صاحب کار من محسوب می شوند!

انس با خاطرات محمد زمان ولی پور حال و هوای خوشی را در ایام منتهی به دهه اخر صفر برایم رقم زده که وصف ناشدنی است. دعا کنید از پس کار به خوبی بربیایم.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

عزت و اقتدار؟!!! فاتحه!

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۹ آذر ۱۳۹۲، ۰۱:۲۰ ق.ظ
 • سیدحمید مشتاقی نیا

برای زینب های نسل سوم انقلاب

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۲، ۰۸:۳۳ ب.ظ


هربار که می خواهم روحیه بگیرم به این عکس نگاه می کنم.

برای شهدای نسل سوم انقلاب هر چه بگوئیم کم گفته ایم. اما حیف است برای زینبیون نسل سوم چزی نگوئیم و ننویسیم. سی سال بمباران تهاجم فرهنگی غرب لااقل روی یک هدف تمرکز داشت و آن هم جدایی جوان های جبهه و جنگ ندیده، از فرهنگ شهادت طلبی بود. نسل سومی های انقلاب در این میان شاهکاری آفریدند که زحمت چندساله مغزهای رسانه ای غرب را برباد داد.

این تصویر در نیمه سال نود در یاسوج گرفته شده است. آیت صدیقی نژاد، پاسدار متولد 65 که در نبرد مردانه با اشرار غرب کشور، از فراز تپه جاسوسان به آسمان شهادت پرگشود، روی دست های مردم تشییع شد. نامزدش دختری کم سن و سال است که هنوز در دومین دهه عمر خود به سر می برد. او با لباس عروس به حجله خون قدم گذاشت و نغمه افتخار سرداد.

دختر نسل سومی انقلاب با حرکت زینبی خود "ما رأیت الا جمیلا " را در گوش تاریخ تکرار کرد.

کاش رسانه های سراسری ما این عکس را به همه جهان نشان می دادند. به نظرم تأثیر این عکس فراتر از ابداع سلاح های مدرن می توانست نگاه دشمنان را به خود خیره سازد.

انگار این عکس را در ابتدای دهه شصت گرفته اند. این تصویر یک پیام روشن برای همه یزیدیان عالم دارد: انقلاب ما همان انقلاب سال پنجاه و هفت است، بسیجی های ما همان حسینیان انقلابند و زینبیون انقلاب هم همان راه را در امتداد تاریخ طی می کنند. هیچ چیز عوض نشده است. خواب اندلسی کردن ایران اسلامی را به گور خواهید برد...

 • سیدحمید مشتاقی نیا

بامن بخوان:

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۲، ۰۹:۳۹ ق.ظ


یکی از پایگاه های خبری تحلیلی خوب و مفیدی که مدتی است با آن آشنا شده و هر روز سری به آن می زنم سایت شلمچه نیوز است. به طور اتفاقی متوجه شدم مدیریت این سایت با یکی از بسیجی های بابلی مقیم تهران است که برایش آرزوی توفیق دارم.

در شلمچه نیوز می توانید مطالبی را بخوانید که ممکن است در سایت های دیگر قابل دسترس نباشند. حتما به این نشانی سری بزنید:

http://www.shalamchenews.ir/

 • سیدحمید مشتاقی نیا

وقایع تلخ اخیر و یک تلنگر تربیتی!

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۲، ۰۵:۰۲ ب.ظ


وقتی در خبرها می خوانید نمایندگان دوشرکت خودروسازی غربی با شخص اول صنعت کشورمان دیدار می کنند و پس از پذیرایی و احترام کامل در پاسخ به پرسش وزیر که " قرار است برای ما چه بکنید؟ " از موضع برتر می گویند " هیچ! ایران هنوز در تحریم است و ما فقط آمده ایم سر بزنیم و ببینیم چه خبر است! " و احساس شرم و خجلت می کنید؛

وقتی در اتفاقی عجیب می بینید هئیت پارلمانی اروپا در اقدامی مداخله جویانه به کشورتان سفر می کنند و به همدردی با دو فعال فتنه می پردازند،

وقتی رئیس جمهور پنجاه درصدی شما – که عده ای به خاطر خدمات دوره جنگ او در نیروی هوایی، به وی لقب ژنرال حسن فریدون را داده اند! – در گفتگویی انفعالی، رئیس جمهور دولت خون آشام ایالات متحده را فردی " با شخصیت و مؤدب " می نامد و همزمان رئیس جمهور آمریکا مدعی می شود " سیاست تحریم او باعث روی کارامدن رئیس جمهور جدید ایران گردیده و همچنان همه گزینه ها روی میز است و..." و  کمی آن سوی تر از آبهای ایران نماینده نظامی آمریکا حضور سربازان ارتش این کشور در خلیج فارس را " ضامن پای بندی ایران به توافقنامه ژنو می داند! "

هنگامی که می بینید وزیر خارجه کشوری با عنوان مقدس جمهوری اسلامی، قدرت نظامی ایران را در قبال آمریکا به هیچ می انگارد و اندکی بعد خبر تحریم های جدید کاخ سفید بر ضد شرکت های ایرانی را می خوانید  و سخن متکبرانه وزیر خارجه آمریکا را می شنوید که " ایران در شرایطی است که دوباره به میز مذاکره باز می گردد! " و حس غرور ملی تان جریحه دار می شود؛ به جای عصبانیت و فحش به دولت منفعل ژنرال فریدون و ... بهتر است دنبال ریشه های روانی و شخصیتی این ماجرا باشید.

در حقیقت آن چه که به عنوان ریشه این نوع رفتارهای منفعلانه در قبال دشمن واقع گردیده و در مقابل، منجر به سکوت و توسری خوری در قبال زیاده خواهی ها و تحقیر اجنبی می گردد لزوماً از سر خیانت و ... نیست. ریشه شخصیتی وقایع تلخ اخیر را باید در باور غلط " ما نمی توانیم " که یادگار تربیت غیراصولی مربیان زمان طاغوت است جستجو کرد.

به همین میزان که باور مقدس " ما می توانیم " می تواند یک کشور را که به تحلیل دشمن، توان ساخت آفتابه هم نداشت تبدیل کند به کشوری که می گوید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و به باشگاه کشورهای فضایی ملحق شود و اورانیوم بیست درصد تولید کند و در محصولات استراتژیکی مانند گندم و بنزین و سیمان و... خودکفا شود و بزرگترین پروژه های راه سازی و سدسازی و مسکن و... را در وسط تحریم ها پیش ببرد و بیخ گوش آمریکا را حیاط خلوت خود قرار دهد و... ، باور نحس " ما نمی توانیم "  هم می تواند کار را به آن جا برساند که جوجه دولت های حاشیه خلیج فارس نیز جری شده و با کمال وقاحت خواهان تصاحب جزایر ایرانی تنب و ابوموسی بشوند و پرز هم هوس دیدار با رئیس جمهور ایران به سرش بزند و...!

شناخت ریشه این وقایع، تکلیف فعالان تربیتی جامعه را بسیار سنگین می کند. بی شک تقویت روح خودباوری و اتکا به خدا و استفاده از استعدادهای درونی با الهام از آموزه های بی نظیر دوران طلایی دفاع مقدس، می تواند نسل های بعدی جامعه را از روی کارآمدن مسئولان سست باور و کم انگیزه مصون نگاه دارد.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

نقد و بررسی توافقنامه ژنو

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۲، ۰۵:۰۰ ب.ظ


جلسه این هفته انصار حزب الله شهرستان بابل

1 سخنرانی حجت الاسلام پوراکبر مدیر حوزه های علمیه شهرستان بابل با موضوع ابعاد و آثار توافقنامه هسته ای در ژنو

2 سخنرانی یکی از اعضای انصار حزب الله به منظور اطلاع رسانی درباره فرآیند انتصاب فرماندار جدید شهرستان بابل و افشای رویکرد غیرمعتدل دولت یازدهم

یک شنبه 24/ آذر ساعت 18:30

بابل چهارسوق مسجد ولایت

 • سیدحمید مشتاقی نیا

فجر صادق!

سیدحمید مشتاقی نیا | شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۲، ۰۸:۱۹ ب.ظ

باسمه‌تعالی

بیانیه‌‌ی شماره‌ی یک

فصل‌الخطاب قانون است!

ضمن تشکر و تقدیر از نگاه آرمان‌خواهانه و عدالت‌طلبانه‌ی همه‌ی عزیزان انقلابی و دوستان عدالتخواه، لازم می‌بینم نکاتی پیرامون پرونده‌ی شکایت ستاد نماز جمعه‌ی امیرکلا از اینجانب را متذکر شوم:

1. توجه به این نکته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که فصل‌الخطاب ما قانون است و همیشه آن را سرلوحه‌ی کارها و فعالیت خویش قرار می‌دهیم. چرا که بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات خویش بر عمل مطابق قانون تصریح فرموده‌اند. ایشان در بیانات خویش در دیدار با جوانان در تاریخ 1/2/79 فرمودند: «من به شما عرض کنم که یکى از هدف‌هاى دشمن این است که با تحریک احساسات، در کشور ایجاد ناامنى کند. من قویاًّ توصیه مى‌کنم که به‌خاطر احساسات و به‌خاطر طرف‌دارى از فلان‌کس، مبادا بر خلاف قانون اقدامى شود....»

2. مسئله‌ی پیش‌آمده و پرونده‌ی پیش روی ما، مسئله‌ای درون‌گفتمانی است. این نگاهِ غلطی است که پرونده‌ی مذکور را بین دوست و دشمن ببینیم و بر این مبنا بخواهیم اظهار نظری داشته باشیم. هرچند جای این گلایه وجود دارد که اگر قرار باشد این شیوه در درون جبهه‌ی خودی باب شود و هر منتقدِ دوست‌دارِ انقلاب را به دادگاه بکشانند و با او برخورد قضایی بکنند، درهای نقدپذیری و انتقاد سازنده و خیرخواهانه بسته خواهد شد و همگان ضرر خواهند کرد. همچنین لازم به ذکر است نقد و انتقاد سالم نیز چهارچوب و قواعدی دارد که حقیر نیز در همین راستا و به صورت محترمانه و با رعایت جایگاه امام جمعه محترم امیرکلا، نظرات خود را بیان نمودم.

3. قاضیِ پرونده، دستگاه قضاست. ضمن احترام ویژه به آن دستگاه، نگاه عدالت‌خواهانه و منصفانه، طلب می‌کند که رسیدگی به این  پرونده نیز بدون نگاه به جایگاه طرفین پرونده، به صورت قانونی انجام شود و قانون فصل‌الخطاب قرار گیرد.

4. ضمن قدردانی از عواطف انقلابی دوستان و تشکر از عزیزانی چون حجت‌الاسلام علیرضا جهانشاهی(طلبه عدالتخواه سیرجانی)، دوستان نشریه‌ی بنیان، عزیزان انصار حزب‌الله شهرستان بابل، بزرگواران جبهه‌اسلامی عدالتخواه شهرستان بابل، مدیریت محترم وبلاگ اشک آتش2 و عزیزان گمنامی که بدون اسم به حمایت از اهداف اینجانب پرداخته‌‌اند، به نظر می‌رسد شاید استمرارِ پرداختن به حواشی پرونده در رسانه‌ها و فضای مجازی به صلاح نباشد. هرچند حقیر هرگاه تخلفی در مسیر رسیدگی به پرونده و اعمال نفوذ از سوی شاکیان پرونده مشاهده کنم، از سوی مراجع ذی‌صلاح و قانونی پیگیری‌هایم را انجام خواهم داد و گزارش آن، با رعایت موازین قانونی به اطلاع دوستان خواهد رسید.

5. همه باید بر خود واجب بدانیم که جبهه‌ی عظیم انقلاب اسلامی را حفظ و صیانت نموده و دست به دست هم و جانانه در مسیر نورانی ولایت مطلقه‌ی فقیه به پرچمداری علمدار عاشورائیان، حضرت آیت‌الله العظمی الامام خامنه‌ای عزیز مدظله‌العالی حرکت کنیم و مراقبت نماییم تا ذره‌ای خدشه و خلل در این جبهه ‌ایجاد نشود.

عزت مقام معظم رهبری مستدام باد

صادق کیان‌نژاد امیری

18/9/92

 • سیدحمید مشتاقی نیا

مظلومیت عجیب یک بسیجی در زنجان!

سیدحمید مشتاقی نیا | شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۲، ۰۶:۳۰ ب.ظ

به گزارش سایت خبری تحلیلی “یاران خراسانی” ؛ جمعی از عدالتخواهان ولایتمدار اولین اطلاعیه خود را در خصوص پرونده آقای مصطفی ارفعی مدیر مسئول روزنامه حدیث زنگان استان زنجان به شرح ذیل صادر کردند:

 

بسم رب المظلومین

 

نگذارید حرف امام خامنه ای زمین بماند، آنجا که می فرمایند:

 

ما می خواهیم ظلم در جامعه نباشد.

 

« مردم باید رفتار مسئولان ، دولتمردان، برگزیدگان و کسانى را که در جامعه اثرگذار هستند، زیر نظر داشته باشند. خطاست اگر خیال کنیم که ما مسئولیت را به دست کسانى سپرده‌ایم و آنها مسئولند؛ پس برویم مشغول کار و زندگى خودمان باشیم و به کار آنها کارى نداشته باشیم؛ نخیر، اگر این‌طور شد، ملت ضرر خواهد کرد؛ اگر غفلت واقع شد، حوادث غلبه خواهد کرد.»   ۱۹/۱۰/۷۹

 

«امر به معروف و نهى از منکر حوزه‌ هاى گوناگونى دارد که بازمهم ترینش حوزه مسئولان است؛ یعنى شما(مردم) باید ما (مسئولین) را به معروف امر و از منکر نهى کنید. مردم باید از مسئولان، کارِ خوب را بخواهند؛ آن هم نه به صورت خواهش و تقاضا، بلکه باید از آنها بخواهند. این مهم ترین حوزه است.   ۲۵/۹/۷۹

 

بیش از یک ماه است که طلبه عدالتخواه سیرجانی به همراه طلبه عدالتخواه تبریزی و طلبه عدالتخواه کلیبری و جمعی دیگر از طلاب و دانشجویان عدالتخواه  وانقلابی در حال پیمودن راه های عادی برای نجات یک زندانی بی گناه و مظلوم از بند کسانی هستند که بخاطر برخی کینه ها و تسویه حساب های شخصی برای او پرونده سازی کرده اند.

 

دیدار با دادستان کل کشور – آقای محسنی اژه ای- ، پیگیری از طریق آقای رئیسی- معاون اول قوه قضائیه-، رایزنی و گفت و گو با بسیاری از مسئولین  زنجان از جمله: استاندار ،دادستان، رئیس کل دادگستری، معاون امام جمعه، فرمانده سپاه و نماینده ولی فقیه در سپاه زنجان، بخشی از این راه های پیموده شده است. علاوه بر آن از طریق اطلاعات سپاه و حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و دیوان عالی کشور نیز این موضوع پیگیری شده است.

 

اما تاکنون هیچ کدام از این راه ها جواب نداده است.

 

برخی از این آقایان اعلام ناتوانی کرده ، بعضی ابتدا قول همکاری داده ولی در نهایت خود را کنار کشیدند، برخی دیگر حل مسئله و باز کردن این گره را به دیگران حواله کرده اند و عده ای قلیل نیز گفته اند: به شما چه مربوط؟!!

 

به هر دلیل هیچ کدام از این راه ها تاکنون هیچ نتیجه ای نداده  و برای چندمین بار تجربه و ثابت شد که اینگونه موارد جز از راه های غیر عادی اما کاملا قانونی و شرعی همچون تحصن و پیاده روی و… حل نخواهد شد.

 

و اما اصل ماجرا چیست؟

 

آقای مصطفی ارفعی از  نویسندگان و روزنامه نگاران انقلابی و عدالتخواه کشور و مسئول تنها روزنامه ارزشی استان زنجان است و “حدیث زنگان” نام روزنامه ای است که از سال ۸۲ تا ۸۹ بصورت هفته نامه و از سال ۸۹ تاکنون بصورت روزنامه منتشر شده است و در طی ده سال انتشار منظم خود ، همواره در مسیر تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت مطلقه فقیه گام برداشته است. (۲)

 

 

اما متاسفانه این روزها شاهدیم که برخی از مسئولان و اصحاب قدرت و ثروت استان زنجان به منظور انتقام گیری و ساکت کردن و حذف آقای ارفعی با ساختن بهانه ای واهی و فوق العاده مضحک ایشان را مورد ظلم خویش قرار داده اند.

 

رویه مستقل و البته عدالت خواه روزنامه زنگان و چاپ انتقاداتی ازمسئولین استانی سبب شد تا برخی از آنها به دنبال حذف این روزنامه برای همیشه و پرونده سازی برای آقای ارفعی باشند.

 

هنگامی که نتوانستند در نشریه ای که تاکنون بیش از ۹۰۰ شماره از آن منتشر شده است،  حتی یک مطلب خلاف شرع یا خلاف قانون پیدا کنند به دنبال بهانه ای دیگر جهت پرونده سازی و برخورد با ایشان گشتند.

 

وقتی که در زندگی و عملکرد درست آقای ارفعی هیچ بهانه ای پیدا نکردند به فکر درست کردن یک بهانه افتادند:

 

حضور آقای ارفعی در شبکه اجتماعی فیس بوک وسیله ای شد برای کسانی که هیچ نقطه ضعفی از ایشان در فضای حقیقی پیدا نکرده بودند تا بتوانند با پرونده سازی و اتهامات واهی مقدمات دستگیری و اقدامات بعدی را فراهم نمایند.

 

به راستی ذکر این ماجرا از جهتی خنده دار و از جهاتی دیگر بسیار ناراحت کننده و تعجب برانگیز است:

 

مدتها قبل آقای مصطفی ارفعی به پیشنهاد و تشویق یکی از دوستانش در شبکه اجتماعی فیس بوک عضو گروهی می شود که او در فضای مجازی تشکیل داده بود موضوعی که در میان بسیاری از اهالی رسانه امری طبیعی و معمول است، آقای ارفعی مدتی در این گروه مجازی فعالیت می کند اما به خاطر مشغله زیاد در خصوص تهیه و توزیع و مدیریت روزنامه و …. ، فرصت لازم برای وقت گذاشتن در شبکه اجتماعی فیس بوک را نداشت.

 

به همین جهت مدتها هیچگونه فعالیتی در آن صفحه نداشته و هیچ توجهی به آن گروه نکرده است.

 

پس از مدتی فردی معلوم الهویت از طریق قابلیت “تگ کردن” در فیس بوک،  مطلبی توهین آمیز نسبت به حضرت امام (اعلی الله مقامه الشریف) در آن صفحه قرار می دهد. همین امر، بهانه ای می شود برای کسانی که درصدد انتقام گیری و تسویه حساب با آقای ارفعی بودند.

 

اتهامی که به گفته کارشناسان این امور و متخصصین جرائم رایانه ای هیچ ربطی به آقای ارفعی نداشته و با وجود سابقه درخشان و چهره انقلابی و ولایی ایشان در چندین سال فعالیت مطبوعاتی، به هیچ وجهی به ایشان نمی چسبد و حتی احتمال تبانی و توطئه و جرم سازی را به ذهن آنان که چنین پرونده هایی را قبلا تجربه کرده اند، می آورد.

 

جالب آنکه نه مباشران این اقدام، نه مدیر گروه و نه دیگر اعضاء این کلوپ ، هیچ کدام احضار و محاکمه نشده اند و با وجود اینکه هویت فردی که آن مطلب توهین آمیز را به این کلوپ فرستاده، مشخص  و معلوم است اما با او هیچ برخوردی نشده است چراکه دغدغه آقایان، توهین به مقدسات و اینگونه مسائل نیست بلکه آنها به دنبال اغراض و اهداف خاص خود هستند.

 

http://s5.picofile.com/file/8103773468/%D8%B9%DA%A9%D8%B3_%D9%85%D8%B5%D8%B7%D9%81%DB%8C_%D8%A7%D8%B1%D9%81%D8%B9%DB%8C_%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1_%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84_%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%AD%D8%AF%DB%8C%D8%AB_%D8%B2%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%86.jpg

 

باید از مسئولین برخورد کننده با آقای ارفعی پرسید چه اتفاقی افتاده که به فکر کنترل یک کلوپ کوچک در بین هزاران هزار کلوپ دیگر در یک شبکه مجازی افتاده اید؟ ای کاش این کنترل ها و نظارت ها بطور واقعی و برای همه وجود داشته باشد نه اینکه به عنوان ابزار و بهانه ای برای پرونده سازی و حذف نیروهای انقلابی و ولایی و عدالتخواه که هیچ نقطه ضعفی در کارنامه فعالیت خود نداشته اند به کارگیری شود.

 

آیا توهین های هر روزه افراد حقیقی و حقوقی مختلف در نشریات زنجیره ای سراسر کشور را نمی بینند؟ آیا توهین به حضرت امام و سایر مقدسات در صفحه های شخصی افراد خاص و معلوم الحال را نمی بینند؟

 

جای بسی تعجب و تاسف است که در حالی که در زنجان نشریاتی وجود دارد که درباره نظام و ولایت و سایر مقدسات هرچه می خواهند می نویسند و بدون هیچ منعی به فعالیت خود ادامه می دهند!! اما فردی مثل آقای ارفعی باید متهم به توهین به حضرت امام(رحمت الله علیه) شود!!

 

جالب اینکه دادسرای عمومی زنجان در تاریخ ۳۰ بهمن سال گذشته، نسبت به اتهامات آقای ارفعی قرار منع تعقیب صادر کرده و ایشان را تبرئه می کند و این حکم در سایت رسمی قوه قضائیه قابل مشاهده است. (۱)

 

اما با کمال تعجب پرونده ای که مختومه اعلام شده بود ، چند ماه بعد با اصرار و فشار برخی مسئولین زنجان بدون این که این پرونده در دادسرا رسیدگی شود بر خلاف روال قانونی مستقیما به دادگاه فرستاده می شود.

 

در نهایت دادگاه انقلاب زنجان آقای مصطفی ارفعی را به اتهام “توهین به مقدسات” به دو سال زندان محکوم می کند. این در حالی است که فرد توهین کننده و سایر اعضاء این کلوپ، کاملا آزاد بوده و اصلا شکایتی از آنها نشده است.

 

متاسفانه دادگاه تجدید نظر نیز به صورت غیابی تشکیل شده و آقای ارفعی را به تحمل ۱۰ ماه زندان محکوم می کند.

 

تاسف بارتر اینکه تاکنون چندین مرحله ، عده ای خاص به منزل و محل کار ایشان رفته و با ایجاد رعب و وحشت و گاهی تهدید خانواده، موجبات ترس و وحشت همسر و فرزند و نگرانی پدر و مادر سالخورده وی را فراهم کرده و در نزد همسایگان و سایر شهروندان موجبات سوء ظن و بدبینی نسبت به خانواده ای آبرومند را که چندین شهید به اسلام و انقلاب تقدیم کرده است، به وجود آورده اند.

 

قابل توجه اینکه در تمام این بازرسیها از منزل و محل کار آقای ارفعی حتی یک مورد مشکوک پیدا نکرده اند که بتوانند ضمیمه این پرونده ساختگی کنند.

 

و جالب تر اینکه هفته نامه و  روزنامه حدیث زنگان در طول ده سال انتشار خود هیچ تذکری از جانب هیچ نهادی دریافت نکرده است. و این روزها در حالی که آقای ارفعی در زندان به سر می برد همچنان به وسیله همسر و همکاران ایشان در حال انتشار است. اما نکته ای که باعث شده عده ای خاص از مدیر مسئول عدالتخواه این روزنامه چنین عصبانی باشند این است که ایشان بارها با  استناد به مستندات و مدارک متقن به نقد و بررسی برخی اقدامات نابجا و مفاسد بعضی از مسئولین استانی پرداخته و از سوی دیگر حاضر نشده مطالب سفارشی و خلاف واقع بعضی مسئولین زنجان را در روزنامه خود درج کند. در واقع می توان گفت این مطلب راز اصلی و علت واقعی آن خصومت ها و پرونده سازی ها ست. (۳)

 

ما جمعی از عدالتخواهان ولایتمدار وظیفه شرعی و انقلابی خود می دانیم این گونه مسائل را پیگیری کرده و اعلام می کنیم اگر قرار باشد عده ای خاص هرازگاهی با تمسک به بهانه های واهی و ساختگی و مضحک برای عدالتخواهان و نیروهای ارزشی و متعهد به انقلاب و ولایت، پرونده سازی کرده و به دنبال حذف آنان باشند ، وارد میدان شده و تا رسیدن به نتیجه مطلوب دست از پیگیری های عملی خود بر نخواهیم داشت.

 

ما قسم خورده ایم نگذاریم هیچ بی گناهی در زندان بماند مگر اینکه خود نیز در زندان باشیم و از خدای بزرگ عاجزانه توفیق عمل به این عهد و پیمان را خواستاریم…

 

والسلام علی من اتبع الهدی

 

جمعی از عدالتخواهان ولایتمدار  ۲۰/۹/۹۲

 • سیدحمید مشتاقی نیا

پاسخ انصار حزب الله بابل به تکذیبیه فرماندار احتمالی!

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۲ آذر ۱۳۹۲، ۰۹:۱۲ ب.ظ

محمد علی کرامتی انصار حزب الله


به دنبال تکذیب بیانیه انصار توسط مهندس ملایی، گزینه فرمانداری این شهر، محمدعلی کرامتی عضو شاخص انصار حزب الله شهرستان بابل پاسخی کوتاه را برای خوانندگان اشک آتش ارسال کرد که متن آن بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای ملایی: به نظر بنده دفاع از خودتان را به صحرای محشر موکول نکنید چون آنجا غیر از اشتباهات قبلیتان باید جوابگوی این دروغتان هم باشید که حقایق را انکار کردید و اینکار بار گناهانتان را سنگین تر می کند. حداقل از بعضی از هم قطارانتان یاد بگیرید که با همه انحرافات فکری و سیاسی، جرات اعتراف به خط و ربط انحرافی خود داشته و علم آن را مردانه برافراشته هر چنددر منجلاب آن فرو رفتند.

ما برای اثبات ادعایمان مستندات و شواهد فراوان داریم و تکذیب های شما را تکذیب نموده و آنرا در صفحه طنزنگاره هایمان می نگاریم! ارتباط شما با یاران فتنه همچون آقایان س.ش.ت.م و... جریانهای برانداز و... براکثر یاران انقلاب نهان نیست. نکته بعدی که متذکر میشوم اینکه ملاک حال افراد است و سوابق جبهه و جنگ دلیلی بر سلامت فعلی افراد نیست که شما و اعوانتان همیشه در هنگام ضعف منت آنرا سر مردم و نظام می گذارید. به هر حال توصیه جدی مابه شما توبه جدی به درگاه الهی است و ما برای جواب به اکاذیب شما قبل از محشر آماده ایم. عرض آخر خطاب به وزارت کشور که روش شما در احیای شعار تدبیر و امیدخروجی جز ناامیدی نداشت!

محمدعلی کرامتی

 • سیدحمید مشتاقی نیا