اشک آتش

از اسلام ناب آمریکایی بیزارم!از ادعای برتری هویج بر بسیج!از اسلام بی خطر بیزارم...از اسلام آسه برو آسه بیا...اسلام پاستوریزه...اسلام عبدالملک مروان...اسلام بنی امیه و بنی العباس...اسلام شیوخ منطقه!!...اسلام پر عافیت و بی عاقبت...
----------------------------------------------------------------------------------
باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی
با چهره خونین سوی حسین رفتن
زیبا بود اینسان معراج انسانی

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۳۰ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

احکام دین، منطق تربیت توحیدی جامعه

سیدحمید مشتاقی نیا | شنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۶، ۰۸:۱۳ ب.ظ

چه فرقی می کند انجمن شعر باشد یا اردوی جهادی.

زن، زن است و مرد، مرد. خلقت خدا را نادیده نگیرید.

مرز جنسیتی و ویژگی های غریزی را خدا در وجود همه انسان ها قرار داد تا تشکیل خانواده و تکثر نسل بشر از این راه پا بر جا بماند.

جنسیت ها و مقتضیات آن را نمی توان نادیده گرفت. برای همین است که اسلام در نوع ارتباط با نامحرم، قواعدی شفاف و جدی و تغییر ناپذیر را مطرح ساخته است.

نفی حقایق انسانی و نادیده انگاشتن مرزهای معین شده در روابط بین زن و مرد، ثمره اش می شود همین که گاه می مانیم کجای جامعه را باید اصلاح کنیم؟!

به آموزه های دین خدا اعتماد کنید. 

 • سیدحمید مشتاقی نیا

انسان و اسلحه!

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۳۰ تیر ۱۳۹۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ

مامورها به راحتی دست به اسلحه نمی شوند. تجربه ثابت کرده حتی در مواقعی که مامور انتظامی حق دارد از سلاح گرم استفاده کند بعضی از مأمورین از این کار سر باز می زنند. شاید به خاطر عواقبی هست که بسته به میزان نفوذ فرد متهم و مجرم یا بستگانش در ارکان قدرت به دنبال داشته و دردسرهایی که در پی آن برای مامور وظیفه شناس ایجاد می کنند.

نمونه اش را که رسانه ای هم شد حتما به یادتان هست. چند سال پیش میدان کاج بود گویا فیلمی از گروگانگیری و تهدید مردم توسط یکی از اوباش مسلح به سلاح سرد بیرون آمد. در آن فیلم پیدا بود که مامور مسلح حاضر در صحنه، شهامت استفاده از سلاح را نداشته است.

حالا بر خودم وظیفه می دانم از مامور شجاع و وظیفه شناسی که چند روز پیش در متروی شهر ری بعد از اخطار اولیه و تیر هوایی، پای متهم عربده کش و افسار گسیخته ای که دو سه نفر از شهروندان از جمله یک روحانی را با سلاح سرد مصدوم نموده بود، هدف شلیک بازدارنده خود قرار داد تشکر کرده و از مسئولان نیروی انتظامی درخواست تشویق این نیروی کارآمد و با غیرت را داشته باشم.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

بیدار یا بی دار؟!

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۳ ب.ظ

zsp1_photo_2017-05-18_09-25-40.jpg


روحانیت بیدار با رو حانیت بی "دار"، تفاوت دارد. روحانیت باید با دار باشد! روحانیت باید در راه مبارزه با اشرافی گری و تبهکاری و زیاده خواهی اژدهای هفت سر فساد و رانت و تبعیض، چوبه دار خویش را همواره به دوش بکشد.

روحانیت بی دار، یا محافظه کار و بی خاصیت می شود و یا ناخواسته بازیچه مطامع پست فرومایگان دنیا طلب قرار خواهد گرفت.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

پزشک، محرم نیست!

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۶، ۰۶:۵۰ ب.ظ

1udn_photo_2017-05-17_21-29-38.jpg


روابط عمومی بیمارستان آیت الله روحانی تصویری از معاینه یک زن توسط پزشک مرد را منتشر نموده و با افتخار گزارش می دهد که مثلاً طرح پایش سلامت ورزشکاران، ویژه بانوان غریق نجات در حال اجراست.

سال ها پیش در نمایشگاه کتاب تهران، به طور اتفاقی موقع نماز ظهر و عصر در کنار وزیر وقت بهداشت جناب دکتر باقری لنکرانی قرار گرفتم. به ایشان گفتم: از نظر اسلام معاینه ودیگر امور مرتبط با طبابت بیمار زن توسط پزشک مرد تنها در فرض ضرورت مجاز است. با گذشت سه دهه از عمر انقلاب اسلامی هنوز این حکم اسلامی در مراکز درمانی مهجور مانده؛ تا شما که انسان متدینی هستید در صدر این وزارتخانه قرار دارید لطفاً این قانون را اجرا کنید.

لبخندی زد و گفت: اجرا می کنیم.

قضاوت با شما.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

و باز هم سرشار از تهی!

سیدحمید مشتاقی نیا | پنجشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۳ ق.ظ

این روزها ناخواسته درگیر ماجرای یک اختلاف خانوادگی هستم که به دلایلی اهمیت سیاسی درون شهری نیز پیدا کرده است.

به نوبه خودم تلاش کردم فضا را به سمت آرامش و ثبات سوق بدهم.

فارغ از تقسیم بندی های به اصطلاح اصولگرا و اصلاح طلب، برای چندمین بار به من ثابت شد جایی که خدا و پیغمبر نیست، جز لجن و کثافت هم چیزی نیست.

انسان هایی که یک عمر مبنای اندیشه و حیات خویش را بر مدار خود محوری و نفسانیت قرار داده و رجوعشان به دین تنها برای استفاده ابزاری از آن در جهت امیال شخصی بوده، حالا در فراز و نشیب ملال آور زندگی، چون حیوانی بی فکر در باتلاقی که از معرکه شیطانی غرایز ناتمام خویش فراهم آورده اند دست و پا می زنند در حالی که تقلای آنها جز فرو رفتن بیشتر در این باتلاق عفن، ثمری نخواهد داشت.

آیا وقت آن نرسیده است که غفلت زده های خودباخته و جاهلان متجدد، با خدا و سنت و آیین خدا آشتی کنند؟

 • سیدحمید مشتاقی نیا

بهانه میهمانی شهدا

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۶، ۰۴:۳۳ ب.ظ

همین که تکرار کنیم دعوای همه ما سر نامه و دنبال منم منم هستیم و ریشه مشکلات جامعه به منیت ها بر می گرده؛ بعد دور شهیدی حلقه می زنیم که از اساس گمنامه، برا همه ما و مردم کفایت میکنه. امروز گم شده همه ما، خداست.

زمانی میتونیم در مسیر شهدا قرار بگیریم که از خود فارغ شده و نام و نان رو اولویت اول خودمون ندونیم. شهید شدن یعنی در خدا و راه خدا حل شدن: ... و علی الارواح التی حلّت بفنائک ...

 • سیدحمید مشتاقی نیا

عکس و خاطره

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۶، ۰۵:۴۸ ق.ظ


درست یک ماه قبل از شهادت علی خلیلی با طلبه سیرجانی رفتیم تهران عیادت. به سختی نفس می کشید تغذیه و دفعش از راه شیلنگ هایی بود که مثل سیم به شمکش وصل کرده بودن. گفتن دو سه دقیقه بیشتر بهش نزدیک نشین. پرسیدم: دو ساله داری زجر می کشی، اگه برگردی به همون روز، بازم حاضری بری از ناموس مردم دفاع کنی و چاقو بخوری؟ گفت: من برای خدا این کارو کردم و ذره ای پشیمون نیستم. برگردم به اون روز بازم نهی از منکر می کنم.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

سبیل الله

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۵ ب.ظ

vob_photo_2017-05-15_10-34-47.jpg

 • سیدحمید مشتاقی نیا

عدالت، ستون خیمه گاه اعتماد مردم به نظام

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۵ ق.ظ

اول فکر می کردیم گربه عاشق خوردن موش است؛ اما بعدها فهمیدیم گربه دنبال کردن و بازی کردن با موش را بیشتر از خوردن آن دوست دارد.

بقایی، خوب یا بد کاری ندارم. متهم شد و دستگیر شد و مدت ها در زندان ماند. بعد آزاد شد و مدت ها بیرون زندان ماند. بعد از ماه ها دوباره دستگیر شد و گفته شد به شرط وثیقه آزاد خواهد شد و ...

متهم یا باید محاکمه شود یا رها. چهار پنج سال کش دادن یک پرونده معنای خوبی ندارد. آبروی عدلیه را نباید به حراج گذاشت. یادمان نرود سرمایه قوه قضاییه اعتماد عمومی است و بی اعتمادی مردم به دستگاه عدالت، پایان خوشی نخواهد داشت.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

تقدیرنامه ای برای مسئولان شهر دارالمومنین

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۳ ب.ظ

شنیده ام مسئولین شهرستان بابل همه جا را در خیر مقدم به شهدای تازه از سفر بازگشته شهر، آذین بسته و چراغان کرده اند.

شنیده ام نهادها در برگزاری مراسم یادبود و عرض خوش آمد به شهدا از هم دیگر سبقت می گیرند.

شنیده ام به همت مسئولان دلسوز و پر دغدغه، همه جای شهر را عطر و بوی شهدا و شور استقبال از همنشینان روضه زهرا سلام الله علیها آکنده است.

مسئولان نیک می دانند که صندلی شان و از آن بالاتر فیش حقوقی و سایر مزایای پیدا و پنهان دریافتی شان به برکت ایثار و رشادت هیمن بچه هایی است که امروز بعد از نزیدک به سه دهه فقط استخوان هایشان به شهر بازگشته است.

مسئولان شهر ما می دانند که وامدار خون سرخ شهدا هستند و یقین دارند که نمک ناشناسی در حق شهدا، لااقل تاوان اخروی سختی به همراه خواهد داشت.

اگر خدای ناکرده خلاف آن چه که نوشتم را در جایی دیدید یا شنیدید بدانید مسئولان آن جا خیلی بی غیرت شده اند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

علم + تقوا

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۰۵:۳۰ ب.ظ

با علم ریاضی هم که محاسبه کنی باورت می شود دیر یا زود خواهی مرد. آن وقت است که به فرهنگ و عقیده مردمت دهن کجی نمی کنی تا دشمن شاد شوی. آن وقت است که مراقب هستی شرمنده خدا نباشی.

 • سیدحمید مشتاقی نیا