اشک آتش

از اسلام ناب آمریکایی بیزارم!از ادعای برتری هویج بر بسیج!از اسلام بی خطر بیزارم...از اسلام آسه برو آسه بیا...اسلام پاستوریزه...اسلام عبدالملک مروان...اسلام بنی امیه و بنی العباس...اسلام شیوخ منطقه!!...اسلام پر عافیت و بی عاقبت...
----------------------------------------------------------------------------------
باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی
با چهره خونین سوی حسین رفتن
زیبا بود اینسان معراج انسانی

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۳۶ مطلب در آبان ۱۳۹۶ ثبت شده است

از زلزله زدگان عراق چه خبر؟

سیدحمید مشتاقی نیا | يكشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۳۶ ق.ظ

از اول که خبر زلزله غرب را اعلام کردند گفتند مرکز زلزله در سلیمانیه عراق بود. بعد معلوم شد زلزله در نقطه ای مرزی رخ داده است. آن چه مسلم است این است که این زلزله شدید در خاک عراق نیز تأثیری ملموس داشته و مانند بعضی از شهرهای مرزی ایران در آن جا نیز ویرانی هایی را به دنبال داشته است.

با این حال تمام این روزها هر چه اخبار خبرگزاری ها را زیر و رو می کنم اطلاعی از وضعیت زلزله زدگان کشور عراق را نمی بینم.

دور از انصاف است مردمی که در همین یک ماه اخیر مثل سال های گذشته، با میهمان نوازی خیره کننده خود پذیرای زوار کشورمان بودند حالا در موقع ابتلا به مصائب سهمی در حد انعکاس اخباری از اوضاع و احوال خود در رسانه های ایران اسلامی نداشته باشند.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

پژواک

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۰۴:۳۱ ب.ظ

همین فارس، رجا و همه سایت ها و خبرگزاری های پرمخاطب اصولگرا که حاضر نشدند دیدار محمود احمدی نژاد از مناطق زلزله زده و ابراز ارادت پابرهنگان شیعه و سنی را نسبت به این مسئول مردمی نظام اسلامی انعکاس بدهند با شکست مجدد در انتخابات آتی ریاست جمهوری، باز هم تقصیر را گردن حامیان احمدی نژاد و عدم همراهی مطلوب آنان خواهند انداخت.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

فوران بصیرت در رسانه های ضدانقلاب!

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۱۹ ق.ظ

رسانه های ضدانقلاب به بهانه تخریب دیوار یا نمای چند ساختمان مسکن مهر در زلزله اخیر غرب کشور که البته در زمان دولت یازدهم تکمیل شد و به بهره برداری رسید، به صورت هماهنگ و یک صدا مشغول کوبیدن دولت احمدی نژاد هستند.

احمدی نژاد به رغم تخریبب های ناجوانمردانه بعضی از خودی ها، همچنان خود را در مسیر انقلاب اسلامی و نهضت جهانی مستضعفین می داند.

اصولگرایانی که بودجه های مربوط به مقابله با جنگ نرم را در این سال ها خرج منحرف نمایی احمدی نژاد کرده اند نیز خود را انقلابی می دانند.

عقل سلیم، تجربه و توصیه بزرگان بارها بر این حقیقت صحه گذارده که هر جا را دشمن نشانه رفته و هدف قرار داده یعنی راهی به درستی طی شده و هدفی صحیح پیگیری گردیده که حساسیت بدخواهان را برانگیخته است.

با این وصف باید نتیجه گرفت رسانه های ضدانقلاب توانسته اند بصیرت لازم را پیدا کرده و درصدد تقابل با جریان انحرافی برآیند!

 با شما شرط می بندم گروهک های قارچ گونه انتخاباتی جریان موسوم به اصولگرا باز هم خود را به خواب زده و کاندیدای محوری آنها باز هم در مناظره های انتخابات آتی حاضر به دفاع از کارکردهای مثبت دولت احمدی نژاد نخواهد بود.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

پاسخی به یک وارونه نمایی

سیدحمید مشتاقی نیا | جمعه, ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۰۷:۴۹ ق.ظ

qcrx_photo_2017-09-14_19-46-49.jpg


برنی سندرز، سناتور آمریکایی:


اگر ما ثروتمندترین کشور جهان هستیم، پس چطور ممکن است که ۲ ماه پس از توفان ماریا هنوز نیمی از مردم پورتو ریکو برق ندارند؟!


پ ن:  اینا از بس یکشنبه ها راهپیمایی کردن و مرگ بر ایران گفتن انرژی های منفی به خودشون برگشته و این بلا رو سرشون آورده. به جان علی انصاریان راست میگم

 • سیدحمید مشتاقی نیا

حاشیه ای بر جوابیه اداره کل کتابخانه های عمومی استان

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۲:۰۰ ب.ظ

روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران با صدور اطلاعیه ای پیرامون حواشی اقدام اخیر این نهاد در انتقال کتاب های قدیمی کتابخانه شهیدان نجاریان شهرستان بابل به ساری، دلیل این تصمیم را صیانت از میراث کهن و مکتوب در "فضایی استاندارد" قلمداد نمود.

نکته ای که در این میان قابل توجه به نظر می رسد این است که آثار مورد بحث، نه در روزهای اخیر که مدت هاست در این کتابخانه قرار داشته است. چرا در این مدت، نهاد مذکور نسبت به ایفای وظیفه خود در صیانت از این آثار – که مطابق ادعای مسئولان در گونی! نگهداری می شد- غفلت ورزیده است؟

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: "طی بازدید کارشناس نهاد از مازندران، تعدادی کتاب چاپ سربی که در وضعیت نامناسب نگهداشت در کتابخانه شهیدان نجاریان بابل قرار داشت، یافت شد به گونه ای که به دلیل بی مهری های صورت گرفته در سال های گذشته در داخل گونی و کارتن نگه داری می شدند و تمام کتاب ها در معرض نابودی کامل قرار داشتند"

این عبارات نشان می دهد که نهاد کتابخانه های عمومی استان در این مدت یعنی تا قبل از بازدید کارشناس اعزامی از مرکز، برای حفاظت از کتاب های قدیمی، اهتمام و دلسوزی لازم را نشان نداده است. با این وصف معلوم نیست آیا از این پس یعنی در غیاب کارشناس اعزامی نیز در قبال حفظ این آثار وظیفه شناسی لازم را به خرج خواهد داد یا نه؟

مسئول مربوطه بی آن که نسبت به کوتاهی های مجموعه ذی ربط در سال های اخیر، کوچکترین ندامت و عذرخواهی را اظهار کند مردم و مسئولان را مکلف به قدردانی از دلسوزی دیرهنگام خود نیز می داند: "اما این اقدام عقلانی که باید مورد تقدیر قرار می گرفت ..."!!

نکته دیگری هم در اطلاعیه مذکور به چشم می خورد که ابهام برانگیز است: "اما چنانچه شرایط نگهداری و فضای مطلوب در آن شهرستان فراهم گردد، بعد از مراحل آفت زدایی و درمان، کتاب ها به کتابخانه بابل عودت داده خواهد شد."

چنان که از این متن بر می آید نهاد کتابخانه های عمومی استان نه تنها در همه این سال ها نسبت به مناسب سازی فضای کتابخانه های شهرستانی در وزن و جایگاه علمی و فرهنگی بابل جهت نگهداری نسخ قدیمی اقدامی نکرده بلکه همچنان ایجاد فضای مطلوب را منوط به اقدام فاعلی مجهول می داند: " اما چنانچه شرایط نگهداری و فضای مطلوب در آن شهرستان فراهم گردد..."!

با این وصف به نظر می رسد مطالبه اصلی از مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی استان باید حول این محور باشد که درآمدهای قابل توجه دریافتی از شهرداری های سطح استان که مطابق قانون به نهاد مذکور تعلق می گیرد به جای تجهیز کتابخانه های مازندران کجا و چگونه صرف شده است؟

امام جمعه محترم شهر بابل اخیراً در سخنانی به مناسبت فرار سیدن هفته کتاب، ضمن گلایه از کمبود امکانات برای توسعه کتابخانه شصت هزار جلدی مرحوم آیت الله روحانی درباره نسخ خطی موجود در این کتابخانه نیز اظهار داشت: "گنجینه نسخ هزار جلدی خطی این کتابخانه از افتخارات فرهنگی شهر بابل در سطح منطقه می باشد."

امید است چنان چه اداره کل کتابخانه های عمومی استان عزمی برای تجهیز کتابخانه شهیدان نجاریان ندارد، لااقل به احترام مردم فرهنگ دوست شهرستان بابل و به منظور پرهیز از تشدید حساسیت ها، نگهداری آثار منتقل شده را به کتابخانه آیت الله روحانی بابل واگذار نماید.

 • سیدحمید مشتاقی نیا

حسن روحانی دروغ می گوید

سیدحمید مشتاقی نیا | چهارشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۶:۴۷ ق.ظ

تخریب صد در صدی بیمارستان تازه تأسیس اسلام آباد غرب، نقش به سزایی در افزایش تلفات زلزله زدگان مجروحی داشت که به علت از بین رفتن امکانان درمانی، جان به جان آفرین تسلیم کردند.

حسن روحانی و دستگاه سیاست باز دولت همگام با رسانه های ضدانقلاب برون مرزی، با تمام امکانات در حال تزریق این دروغ بزرگ به مردم هستند که مسکن مهر عامل اصلی تشدید تلفات جانی در غرب کشور بوده است! بماند که مسکن مهر نیز در سال 94 توسط همین دولت تکمیل و افتتاح گردید.

با ورود رسانه های مستقل به عرصه این خبرسازی ها و افشای دروغ بزرگ دولت، حالا رسانه های وابسته با اتخاذ ژستی به ظاهر معتدلانه و خیرخواهانه، این خط را دنبال می کنند که از اساس بحث پیرامون خرابی مسکن مهر یا بیمارستان تازه تأسیس یا کم کاری هلال احمر و بی کفایتی مسئولان ستاد بحران و ... ضرورتی ندارد!

توصیه می کنم سرمقاله امروز کیهان را حتماً بخوانید. حسین شریعتمداری در یادداشتی روشنگرانه به افشای دروغ پردازی دولت در خصوص خسارت های زلزله اخیر پرداخته است:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960823001743


 • سیدحمید مشتاقی نیا

پدر هم چون پسر آسمانی شد

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۸:۳۹ ب.ظ
6vor_photo_2017-09-12_08-24-14.jpg

پدر آن قدری به پسر وابسته بود که وقتی می خواست به سوریه برود او را نیز با خودش برد. پسر در آغوش پدر شهید شد. هفت هشت ماه پیش بود که پیکرش را تشییع کردیم.
پدر آن قدری به پسر وابسته بود که دلش نیاید از او جدا بماند. امروز رسول جعفری، پدر شهید مهدی جعفری را بر دوش شهر، تا معراج آسمان بدرقه کردیم.
 • سیدحمید مشتاقی نیا

محمود تقی پور، روحانی شهید مدافع حرم

سیدحمید مشتاقی نیا | سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۸:۱۵ ب.ظ

alvw_photo_2017-09-12_06-51-06.jpg


دوستش موقع تشییع پیکر او تعریف می کرد:

این اواخر ورد زبانش این جمله بود: الاحسان بالاتمام!

می گفت: امیدوارم خدایی که لطف و عنایتش شامل حالم شده و مرا تا این جا، در حریم زینبی کشانده و توفیق جهاد با دشمن را نصیبم کرده احسانش را با شهادت من به کمال و تمام برساند.

روز اربعین بود که پرگشود. نفس های آخر را که می کشید همه در تلاطم بودند کاری برایش انجام بدهند. خودش اما آرام و بی دلهره لب باز کرد و گفت: اشهدن ان لااله الاالله اشهد انّ محمدا رسول الله. کمی مکث کرد. بعد سه بار تکرار کرد: اشهد انّ علیا ولی الله... اشهد انّ علیا ولی الله ... اشهد انّ علیا ولی الله ...


 • سیدحمید مشتاقی نیا

پشت نقاب زلزله!

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۰۸ ب.ظ


وسط سر و صدای اخبار مربوط به زلزله کرمانشاه، حواستان به فعل و انفعالات سیاست خارجه دولت هم باشد. یکهو نشنوید فلان قرارداد ننگجام برای محدودیت فعالیت های موشکی ایران به تصویب رسید و در عوض سایه جنگ و خطر حمله جیبوتی از سر کشور ما رفع شد!

 • سیدحمید مشتاقی نیا

از ماشین آقای رئیس فاصله بگیرید!

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۴۷ ب.ظ


فردا رییس جمهور به کرمانشاه سفر می کند. مردم مصیبت زده این استان اگر تنشان نمی خارد لطفا به ماشین آقای رئیس نزدیک نشده و حرفی از نارسایی ها به زبان نیاورند. کتک خوردن کارگران معدن را که یادتان نرفته؟!

 • سیدحمید مشتاقی نیا

مالباختگان موسسات ورشکسته را دریابید

سیدحمید مشتاقی نیا | دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۳۷ ب.ظ

ته خیابانی که در آن زندگی می کنیم، حالت بیابانی دارد و بن بست است. کافی است یک نفر بیاید انتهای همین خیابان بساط راه بیندازد و بخواهد نارنگی، سبزی یا هر چیز دیگری را بفروشد. در سه سوت، سر و کله مأموران شهرداری پیدا شده و با توپ و تشر بساط را جمع می کنند که خدای ناکرده سد معبر نشود! یک نفر خواست مغازه ای را همین حوالی اجاره کند. زود آمدند یقه اش را گرفتند که جواز کسبت را ببینیم.

آدم کور هم توی خیابان راه می رفت متوجه تابلوهای موسسات مالی اعتباری می شد. بعد آقایان با پررویی می گویند چشمتان هشت تا! چرا در موسسات فاقد مجوز سرمایه گذاری کردید!

به نظرم قوه قضاییه یک بار باید مردانگی نشان بدهد و مسئولان بانک مرکزی را به خاطر عدم انجام وظیفه در نظارت بر موسسات مالی، محاکمه نماید.

 • سیدحمید مشتاقی نیا